REKLAMA

Cyfrowy Polsat kupi większościowy pakiet Eleven Sports Network za 38 mln euro

2018-05-24 23:28
publikacja
2018-05-24 23:28

Telewizja Polsat, spółka z grupy Cyfrowego Polsatu, zawarła umowę nabycia 50 proc. plus jeden udziałów spółki Eleven Sports Network sp. z o.o., zajmującej się produkcją i dystrybucją programów sportowych na terytorium Polski - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie. Cenę nabywanych udziałów ustalono na 38 mln euro.

/ Cyfrowy Polsat

Właścicielem Eleven Sports Network sp. z o.o. (dalej: ESN) jest Eleven Sports Network LTD z siedzibą w Londynie.

"Nabywane przez Telewizję Polsat udziały, po rejestracji przewidzianego w umowie podwyższenia kapitału zakładowego ESN, będą stanowić 50 proc. plus jeden udział w kapitale zakładowym ESN. Łączna cena nabywanych w ramach umowy udziałów została ustalona na kwotę 38 mln euro" - napisano w komunikacie.

Z komunikatu wynika, że płatność za udziały zostanie przeprowadzona w dwóch ratach.

Pierwsza rata w wysokości 18 mln euro zostanie zapłacona w ciągu dwóch dni roboczych od dnia zawarcia umowy. Nabycie udziałów ma nastąpić z chwilą płatności pierwszej raty.

"Druga rata w kwocie 20 mln euro (...) zostanie poddana korekcie o wartość długu netto ESN i uiszczona po spełnieniu zastrzeżonych w umowie warunków wymagalności drugiej raty. Płatność drugiej raty powinna nastąpić w okresie nie dłuższym niż 4 miesiące od dnia płatności pierwszej raty" - napisano w komunikacie.

"Jeżeli Telewizja Polsat nie dokona płatności drugiej raty, wówczas sprzedający będzie miał możliwość odkupienia udziałów (opcja call) od Telewizji Polsat za cenę za udziały pomniejszoną o niezapłaconą drugą ratę oraz powiększoną o kwotę 750 tys. euro" - dodano.

Jak wynika z komunikatu, jeśli wartość ESN w oparciu o osiągnięte wyniki w 2020 r. przekroczy kwotę 80 mln euro, to Telewizja Polsat będzie musiała dokonać dodatkowej płatności na rzecz sprzedającego w wysokości 25 proc. nadwyżki wartości ESN ponad kwotę 80 mln euro. Wartość ESN będzie liczona jako dziewięciokrotność skorygowanego wyniku EBITDA obliczonego na podstawie sprawozdania finansowego ESN za rok obrotowy kończący się 30 czerwca 2020 r.

"Obroty ESN w żadnym z dwóch ostatnich lat obrotowych nie przekroczyły 10 mln euro" - napisano.

Cyfrowy Polsat podał, że nabycie udziałów zostanie sfinansowane ze środków własnych Telewizji Polsat.

"Spółka ESN zajmuje się produkcją i dystrybucją programów sportowych na terytorium Polski i jest właścicielem atrakcyjnych praw sportowych, które odsprzedawane są w formie pakietów programowych działającym na polskim rynku operatorom płatnej telewizji, w tym również spółce" - napisano.

"Nabycie udziałów stanowi długoterminową inwestycję grupy kapitałowej spółki mającą strategiczny charakter. W średnim horyzoncie czasowym uzyskanie dostępu do portfolio praw sportowych, którymi dysponuje ESN, pozwoli na wzmocnienie pozycji grupy kapitałowej spółki na fragmentaryzującym się rynku telewizyjnym, przy jednoczesnym zabezpieczeniu dostępu do kontentu sportowego spółki ESN na rzecz klientów spółki i klientów innych spółek w ramach grupy kapitałowej spółki" - dodano. (PAP Biznes)

mj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki