REKLAMA

Cormay przejmie szwajcarską Orphee

2009-11-12 09:19
publikacja
2009-11-12 09:19
Największy producent odczynników do diagnostyki laboratoryjnej w Europie Wschodniej i Centralnej pozyska z prywatnej emisji 23 mln zł. Dzięki pieniądzom od inwestorów spółka przejmie i dokapitalizuje szwajcarskiego partnera. W efekcie pozwoli jej to uzupełnić ofertę o aparaturę do hematologii i zwiększyć konkurencyjność na rynkach międzynarodowych.

W piątek zakończył się proces book-buildingu w ramach prywatnej emisji Cormaya. Nowi akcjonariusze obejmą 10 mln akcji (wszystkie oferowane akcje), płacąc 2,30 zł za walor. Oznacza to, że Cormay pozyska 23 mln zł. Dzięki pieniądzom od inwestorów Cormay przejmie całkowitą kontrolę nad szwajcarską Orphee oraz dofinansuje ją kwotą 1,5 mln euro. Spółka już wcześniej sugerowała, że do akwizycji mogłoby dojść jeszcze w tym roku.

- Zamierzamy rozpocząć produkcję oryginalnych odczynników Orphee w Lublinie. [Aktualnie szwajcarska spółka zleca produkcję innym wykonawcom – przyp. red.] Będzie się to wiązało z budową nowego zakładu lub rozbudową starego. Jednym z głównych celów jest przejęcie kanałów dystrybucji w 80 krajach oraz dostęp do nowoczesnych technologii związanych z produkcją aparatów hematologicznych. Jestem pewny, że integracja działań z Orphee, zwiększy siłę konkurencyjną na wszystkich rynkach oraz pozwoli na zwiększenie sprzedaży i poziomu uzyskiwanych marż. Konsolidacja umożliwi także wiele efektów synergii, między innymi zredukowalibyśmy koszty logistyczne oraz te związane z organizacją wystaw i targów branżowych – wylicza Tomasz Tuora, prezes Cormaya.

Prezes nie ukrywa, że pod znaną marką Orphee, zamierza sprzedawać również część produktów Cormaya (odczynniki i aparaty do biochemii).

Zamknięcie oferty zaplanowano na 17 listopada. W wyniku emisji kapitał zakładowy spółki zwiększy się z kwoty 11,86 mln zł do 21,86 mln zł. Po rejestracji podwyższenia kapitału, spółka zamierza wprowadzić akcje nowej emisji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Koordynatorem oferty akcji jest Noble Securities S.A.

źródło: MakMedia Group
Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki