REKLAMA
NIE PRZEGAP

Chiny zapewniają o kontroli nad nowym koronawirusem

2020-01-19 14:31
publikacja
2020-01-19 14:31

Chińska komisja rządowa ds. zdrowia oświadczyła w niedzielę, że wybuch nowego szczepu koronawirusa w tym kraju jest kontrolowany, chociaż droga jego rozprzestrzeniania się nie została jeszcze zmapowana, a źródło jego pochodzenia nie jest znane.

fot. PJiiiJane / / Shutterstock

Chińczycy zapewniają, że zintensyfikują monitorowanie wirusa w przyszłym tygodniu, gdy większość mieszkańców tego kraju rozpocznie świętowanie Nowego Roku, który przypada na 25 stycznia.

Epidemia nowego typu koronawirusa wybuchła w chińskim mieście Wuhan tuż przed 1 stycznia br. Do tej pory odnotowano 65 przypadków zarażenia tym wirusem, dwie osoby zmarły, trzy są w stanie ciężkim.

Objawy choroby obejmują gorączkę, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Na razie nie ma szczepionki na nowego wirusa. Światowa Organizacja Zdrowia przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zarażeniom i ich kontroli.

Na wielu międzynarodowych lotniskach, m.in. w USA, Japonii, Tajlandii, Singapurze i Korei Południowej, podróżni z Wuhan są poddawani badaniom lekarskim. Do tej pory Tajlandia zgłosiła dwa potwierdzone przypadki zapalenia płuc u chińskich turystów z Wuhan, a Japonia zgłosiła jeden taki przypadek. (PAP)

zm/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
takeda83
Chiny zapewniają o kontroli nad nowym koronawirusem. wieżę im oni świetnie znają się na kontroli wirusów szczególnie własnych obywateli wirusy się usuwa a obywatel zamyka w obozach pracy a resztę punktuje systemem SCS

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki