REKLAMA

Chcesz wyglądać jak milioner? Nic prostszego!

2014-03-20 06:00
publikacja
2014-03-20 06:00

Z różnych pobudek, ale jednak – część osób chciałaby sprawiać wrażenie bogatszych, niż są w rzeczywistości. Jak się zachowywać, ubierać i na co zwracać uwagę, by być postrzeganym jako osoba zamożna – na ratunek idzie książka z poradami, która odpowiada na wszystkie te pytania.

jak zostać milionerem
Image licensed by Ingram Image

Nie każdy miał takie szczęście, by urodzić się w bogatej rodzinie. Wiedza, jak umiejętnie naśladować bogacza może się przydać, aby zrobić dobre wrażenie na nowo poznanej osobie lub chociażby po to, by wiedzieć, jak się zachować, gdy znajdziemy się w towarzystwie osób z zasobnym portfelem. Poniżej kilka przydatnych wskazówek, które amerykańska (nie inaczej) autorka Vicky Oliver zawarła w swojej książce „How to act and look like a millionaire — even if you're not”.

Reguła jednej trzeciej

„Nie możesz kupować wszystkiego, co wpadnie ci w ręce” – pisze autorka książki. Jej złota zasada kupowania ubrań polega na zredukowaniu zakupów o ⅓ i zamiast tego wydawanie na każdą nową rzecz trzy razy więcej niż do tej pory.

Dress code

Pamiętaj o odpowiednim stroju na każdą okazję. Bogacze dopasowują strój do sytuacji i rangi wydarzenia, aby nie zwracać nie siebie uwagi. Jeśli chcesz sprawiać wrażenie osoby zamożnej, musisz przestrzegać dress code’u.

Wyłącznie obcasy

Ten punkt, jak można się domyślić, dotyczy jedynie kobiet. Jeśli chcesz wyglądać jak milionerka, musisz schować do szafy wszystkie wygodne i praktyczne buty. Według Oliver kobiety, które noszą płaskie buty, sprawiają wrażenie jakby miały płaskostopie, były zapracowane lub zaniedbane. Poza tym badania wykazały, że mężczyźni widząc kobietę w płaskich butach automatycznie zakładają, że jest pięćdziesięcioletnią, rozwiedzioną księgową.

Im wyżej, tym lepiej

Ważnym elementem jest też wzrost – osoby wysokie uważane są za wiarygodne i godne zaufania. Autorka uważa, że podświadomie utożsamiamy lidera z osobą wysoką, dlatego jej zdaniem dobrym rozwiązaniem jest optyczne zwiększenie swojego wzrostu, chociażby poprzez kupowanie ubrań i butów „dodających wzrostu”.

Znajdź swoją odpowiednią wagę

Bogate osoby dbają o swój wygląd zewnętrzny, dlatego utrzymywanie odpowiedniej sylwetki jest ważnym elementem. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzić z wagą ani w jedną, ani w drugą stronę.

Odpowiednie hobby

Koniecznie znajdź jakieś hobby. Najlepiej takie, dzięki któremu będzie możliwe poznanie bogatej elity. Dobrym rozwiązaniem jest uprawianie sportu, jednak pamiętaj, aby to nie było typowe hobby bogaczy typu tenis lub jazda konno, gdyż milionerów stać na zafundowanie sobie własnego kortu tenisowego czy stajni. Weź po uwagę takie dyscypliny, w których wybudowanie własnej infrastruktury jest niemożliwe, np. narciarstwo, ponieważ „nawet bogaci nie są wystarczająco bogaci, by posiadać stok narciarski na swoim podwórku”.

Wysypiaj się

Niewyspanie i zmęczenie z reguły odbijają się na naszej cerze, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej ilości snu. Autorka książki poleca prowadzenie pamiętnika snu, w którym zapisywane będą: liczba przespanych godzin oraz wygląd cery po przebudzeniu. Kiedy już ustalisz odpowiednią liczbę godzin, pamiętaj, aby jej przestrzegać – nawet w weekendy!

Nie zapomnij o dodatkach

Istotne jest przemyślane dobieranie dodatków. Oliver twierdzi, że drobiazgi, których używamy, mówią wiele o nas i naszych aspiracjach, więc każdy drobiazg musimy wybierać mądrze: od biżuterii jaką nosimy, po pitą przez nas kawę.

Zostań kolekcjonerem

Alternatywa dla osób nie przepadających za sportem. Nie trzeba być znawcą, aby kolekcjonować sztukę, bo każdy kolekcjoner jest ekspertem, jeśli chodzi o jego własną kolekcję dzieł. Poza tym sztuka to świetny temat do rozmów z milionerami.

Pamiętaj o dobrych manierach

Ważna jest umiejętność zachowania się w towarzystwie, bez znaczenia, czy jest się prawdziwym milionerem, czy tylko się udaje. Wg autorki od ludzi, którzy osiągnęli tak wiele w życiu, tym bardziej oczekuje się dobrych manier.

Wolontariat

Wolontariat może nam otworzyć drogę do ludzi bogatych, a także, jak twierdzi Oliver, jest dobrym sposobem na szybsze wspinanie się po szczeblach drabiny społecznej.

Nigdy nie proś o uznanie

Wychwalanie się nie jest dobrym sposobem na zyskania sympatii kogokolwiek, a tym bardziej osób zamożnych. Zwłaszcza jeśli chodzi o czynności, którymi zajmujemy się poza biurem, np. wolontariat.

Paula Skrepnicka, Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~Rynox
Zawsze można się trochę wzbogacić i nie udawać :)
Dlatego też polecam swoją metodę zarabiania przez internet. Jest to bardzo prosta i ciekawa metoda. Nie będę się tu o niej rozpisywał bo wszystko jest dokładnie i przejrzyście napisane tutaj: www.zarabiajznami.cba.pl Po 2-3 dniach można spokojnie po 100zł na dzień
Zawsze można się trochę wzbogacić i nie udawać :)
Dlatego też polecam swoją metodę zarabiania przez internet. Jest to bardzo prosta i ciekawa metoda. Nie będę się tu o niej rozpisywał bo wszystko jest dokładnie i przejrzyście napisane tutaj: www.zarabiajznami.cba.pl Po 2-3 dniach można spokojnie po 100zł na dzień wyciągnąć.
Gorąco polecam
www.zarabiajznami.cba.pl
~cyklotron
niektórzy chodzą na wolontariat , żeby poznać zamożne osoby???????? a ja myślałem ,że wolontariusze to ludzie którzy robią coś z dobroci serca...widąc się myliłem.
~gacek
jak ktos na sile bedzie probowal 'wygladac jak milioner' to moze to byc wrecz komiczne. naturalne jest dla mnie to, ze chodze w pasujacych mi garniturach, dbam o siebie chodzac do fryzjera czy golac sie regularnie swoim philipsem, zamiast chodzic zarosnietym, uprawiam sport dla zdrowia. ale nie wyobrazam sobie wybierania jak ktos na sile bedzie probowal 'wygladac jak milioner' to moze to byc wrecz komiczne. naturalne jest dla mnie to, ze chodze w pasujacych mi garniturach, dbam o siebie chodzac do fryzjera czy golac sie regularnie swoim philipsem, zamiast chodzic zarosnietym, uprawiam sport dla zdrowia. ale nie wyobrazam sobie wybierania jakiejs dyscypliny tylko dlatego, bo to bedzie dobrze wygladalo.
~Ona
Jakie prymitywy wypowiadają się na forach !
~dr Zaraza
Dnia 2014-03-20 o godz. 11:31 ~Ona napisał(a):
> Jakie prymitywy wypowiadają się na forach !

to dobrze, ze jestes samokrytyczna!
~gazda
"Bogactwo" to pogoda ducha, wrażliwość na krzywdę innych, zrozumienie wobec siebie samego. Majątek to bogactwo treści , a pycha to forma głupoty.
~Verloc
Chryste...jaki żenujący artykuł. Leczenie kompleksów i małego pokaleczonego ego.
~dr Zaraza
u nas w korporacji nawet portier stosuje takie zasady.
~re
Cała Ameryka to pozory. Sztuczne uśmiechy, udawane przyjaźnie, tandetny gust, ot po prostu fałsz na każdym kroku. Ale w świat wysyłamy sygnał, że jesteśmy uczciwi, prawi, dobrzy, piękni i młodzi, bo to najważniejsze.
~jimmy
Ahh, jakie to amerykanskie

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki