REKLAMA
Tylko u nas

Boryszew chce osiągnąć w '26 EBITDA na poziomie ok. 0,6 mld zł

2022-05-17 18:26
publikacja
2022-05-17 18:26
Boryszew chce osiągnąć w '26 EBITDA na poziomie ok. 0,6 mld zł
Boryszew chce osiągnąć w '26 EBITDA na poziomie ok. 0,6 mld zł
fot. Borys Skrzyński / / Puls Biznesu

Grupa Boryszew planuje utrzymać ok. 13 proc. wzrost EBITDA rok do roku w latach 2022-2026 i osiągnąć EBITDA na poziomie ok. 0,6 mld zł w 2026 roku - poinformowała spółka w strategii.

Boryszew podał, że rada nadzorcza przyjęła strategię grupy na lata 2022-2026.

Strategia zakłada m.in. kontynuację rozwoju najbardziej rentownych produktów poprzez ekspansję na nowe rynki oraz dywersyfikację sektorów klientów końcowych, rozwój nowych produktów poprzez wykorzystanie centrów badawczo-rozwojowych (B+R), aktywne uczestnictwo w zielonej transformacji energetycznej oraz optymalizację aktywów niskomarżowych w segmentach chemia i metale.

Boryszew podał, że dynamika wzrostu przychodów po wdrożeniu inicjatyw utrzyma się na stabilnym poziomie w związku z optymalizacją bazy aktywów.

Średnioroczny wskaźnik wzrostu przychodów w latach 2022-2026 wynieść ma 2,6 proc. Przychody wzrosnąć mają z 6,5 mld zł w 2022 roku do 7,3 mld zł w 2026 roku.

Boryszew podał, że marżowość EBITDA będzie dynamicznie wzrastała w wyniku zmiany profilu działalności operacyjnej i koncentracji grupy na produktach o wyższej wartości dodanej dla klientów.

Optymalizacja bazy aktywów trwałych pozwolić ma na zwiększenie wskaźnika ROA w scenariuszu po pełnym wdrożeniu inicjatyw w 2026 r. z 4,95 proc. do 5,5 proc.

W segmencie metale strategia grupy zakłada m.in. rozbudowę mocy produkcyjnych w NPA Skawina w obszarze produktów aluminiowych, również w tym zakładzie zostanie położony nacisk na przetwarzanie półproduktów, głównie walcówki aluminiowej w produkty o wyższej wartości dodanej w postaci przewodów aluminiowych o specjalistycznym zastosowaniu.

Moce produkcyjne wzrosnąć mają również w obszarze wyrobów miedzianych w Walcowni Metali „Dziedzice” oraz w zakresie przetwarzania odpadów niebezpiecznych w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Koninie.

Segment motoryzacja ma czerpać z trwającej transformacji globalnego rynku automotive w kierunku transportu nisko- i zeroemisyjnego. Boryszew planuje rozszerzać ofertę komponentów dedykowaną samochodom elektrycznym, które według prognoz będą stanowiły przyszłość sektora.

"Spółki z Segmentu Motoryzacja szczególnie w zakładach w Polsce oraz w Meksyku przygotowują się do produkcji elementów do aut elektrycznych. W ciągu najbliższych kwartałów skupimy się w tym segmencie na automatyzacji i digitalizacji produkcji w zakładach Maflow. Dodatkowo, chcemy rozbudować ofertę Boryszew Automotive Plastic o produkty non automotive i produkować dla branży AGD, elektroniki, producentów okien i innych" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Boryszewa Wojciech Kowalczyk.(PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki