BoomBit planuje pozyskać z emisji ok. 46,2 mln zł

2019-04-08 10:02
publikacja
2019-04-08 10:02

Producent gier mobilnych BoomBit planuje pozyskać ok. 46,2 mln zł z emisji do 1,3 mln akcji - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym. Wpływy z oferty mają trafić na kampanie marketingowe (40 mln zł) oraz produkcję nowych gier i rozwój analityki (6,2 mln zł). Oferta obejmuje również do 1,52 mln akcji sprzedawanych przez obecnych akcjonariuszy.

/ fot. Borys Skrzyński / Puls Biznesu

Ofertą publiczną objętych jest do 1,3 mln emitowanych akcji oraz do 600 tys. akcji oferowanych przez ATM Grupa, do 460 tys. akcji cypryjskiej firmy We Are One, oraz do 230 tys. akcji posiadanych przez Karolinę Szablewską-Olejarz i 230 tys. akcji prezesa Marcina Olejarza. Akcjonariusze sprzedający akcje podpisali umowy o rocznym ograniczeniu rozporządzania pozostałymi papierami ("lock-up").

Przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów indywidualnych zaplanowane jest na 9-16 kwietnia. Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 9-17 kwietnia, a przyjmowanie zapisów w transzy instytucjonalnej ustalono na 18-24 kwietnia.

Oferującym, współprowadzącym księgę popytu i doradcą finansowym w procesie jest Vestor DM. Współoferującym jest BM Alior Banku, natomiast funkcję współprowadzącego księgę popytu pełnić będzie Trigon DM.

Spółka zamierza przeznaczyć 40 mln zł z oferty publicznej na kampanie marketingowe, mające na celu pozyskanie nowych graczy, szczególnie w trzech kluczowych obecnie tytułach: "Darts Club", "Tanks a Lot" oraz "Tiny Gladiators 2". W lutym nakłady marketingowe na te gry wyniosły łącznie 123 tys. USD, a w styczniu 178 tys. USD.

BoomBit podał podczas konferencji prasowej, że w marcu trzy flagowe gry wygenerowały 550 tys. USD przychodów brutto (bez uwzględnienia 30 proc. prowizji na rzecz właścicieli sklepów Apple i Google) wobec 465 tys. USD w lutym.

Łączne marcowe przychody brutto wszystkich gier BoomBit wyniosły 826 tys. USD.

Około 5 mln zł wpływów z oferty publicznej ma trafić na produkcję nowych gier - m.in. Archery Club, Sniper Shooter, Shooting Club, Mighty Heroes - a 1,2 mln zł na rozwój narzędzi analitycznych.

Spółka podała w prospekcie, że w horyzoncie krótkoterminowym (rok, dwa lata) chce wydać rocznie co najmniej 10 gier produkcji własnej o "wysokim potencjale monetyzacyjnym". Jako cel średnioterminowy (2-3 lata) BoomBit wskazał posiadanie w portfelu wydawniczym jednocześnie co najmniej 10 gier, spośród których każda generuje co najmniej 300 tysięcy USD przychodów miesięcznie, a także 1-2 gier, z których minimum jedna generuje przynajmniej 1 mln USD przychodów miesięcznie.

Spółka planuje wydanie do końca 2019 roku 10 gier w tzw. modelu game-as-a-service, czyli produkcji o cyklu życia powyżej trzech lat, wspieranych przez liczne aktualizacje oraz monitorowanie zachowania graczy. Gry te mają zarabiać głównie poprzez tzw. mikrotransakcje, czyli niewielkie sumy wydane przez graczy na zakupy wewnątrz gry.

Obecnie BoomBit pracuje nad piętnastoma grami w modelu game-as-a-service, a do końca 2019 roku zadebiutować ma 10 gier tego typu - w marcu do graczy trafiła gra „Tri Peaks Solitaire”, a w kolejnych miesiącach BoomBit planuje premiery m.in.: „Idle Coffee Corp” (maj), „Cooking Festival” (czerwiec), „Archery Club” (lipiec).

BoomBit chce ponadto wydać w 2019 roku 5 gier zewnętrznych twórców, a w 2020 roku liczba ta ma wzrosnąć do 10 gier.

W prospekcie emisyjnym podano, że w pierwszej połowie 2018 roku spółka wypracowała 21 mln zł przychodów wobec 7,1 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł w tym okresie 8,5 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem. Jednym ze źródłem przychodów grupy w tym okresie była sprzedaż praw do gier "Dancing Line" i "Dancing Ball" chińskiej spółce Cheetah Mobile - łączna wartość transakcji wyniosła 13,05 mln zł i stanowiła 63,2 proc. przychodów grupy.

Program motywacyjny BoomBit zakłada wypracowanie w 2019 roku 28 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W 2020 roku zysk - według planu - ma wzrosnąć do 43 mln zł, a w roku 2021 do 50 mln zł.

Spółka podała w prospekcie, że jej zarząd chce rekomendować wypłacanie w formie dywidendy od 40 do 80 proc. skonsolidowanego zysku netto, począwszy od zysku za 2019 rok. Spółka nie planuje wypłaty dywidendy za 2018 rok.

Spółka nie posiadała zadłużenia kredytowego na koniec czerwca 2018 roku. Jak podano, w prospekcie, w styczniu BoomBit pożyczył 2 mln zł od spółki ATM Grupa - spółka ma zwrócić środki do końca czerwca.

BoomBit jest producentem oraz wydawcą gier na mobilne systemy operacyjne - iOS (Apple App Store) oraz Android (Google Play). Gry wydawane są w formule free-to-play. Zespół grupy liczy ponad 200 pracowników i współpracowników.

Właścicielami po 33,3 proc. akcji BoomBit są obecnie giełdowa ATM Grupa oraz cypryjska spółka We Are One. Dodatkowo Karolina Szablewska-Olejarz oraz Marcin Olejarz posiadają po 16,67 proc. akcji.

W ramach grupy działa spółka Superscale, która zajmuje się oferowaniem zewnętrznym producentom gier rozwiązań zwiększających monetyzację - Superscale pobiera za swoje usługi 30-50 proc. od wypracowanego wzrostu wyników. Spółka spodziewa się wypracować 10 mln USD przychodów w 2019 roku i 30 mln zł przychodów w 2020 roku. Obecnie firma zatrudnia ok. 55 osób. BoomBit jest właścicielem 50 proc. udziałów, a pozostałe walory należą do założyciela i prezesa Superscale, Ivana Trancika.

BoomBit posiada ponadto, od czerwca 2018 roku, 50 proc. udziałów spółki MoonDrip, joint venture stworzonego wspólnie z były szefem działu gier mobilnych chińskiej firmy Cheetah Mobile. MoonDrip odpowiada w grupie za dystrybucję gier w Chinach – w drugim kwartale ma nastąpić premiera gier "Dancing Dreamer" i "Driving School". Do końca roku do graczy w Chinach mają trafić "Music City Builder" (trzeci kwartał) i "Racing Game" (czwarty kwartał). (PAP Biznes)

sar/ kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mknowak
40 mln na kampanie marketingowe i 6 mln na rozwój produktu ??
"Program motywacyjny BoomBit zakłada wypracowanie w 2019 roku 28 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W 2020 roku zysk - według planu - ma wzrosnąć do 43 mln zł, a w roku 2021 do 50 mln zł." po co oni akcje sprzedają przecież to kura znosząca złote
40 mln na kampanie marketingowe i 6 mln na rozwój produktu ??
"Program motywacyjny BoomBit zakłada wypracowanie w 2019 roku 28 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W 2020 roku zysk - według planu - ma wzrosnąć do 43 mln zł, a w roku 2021 do 50 mln zł." po co oni akcje sprzedają przecież to kura znosząca złote jaja może niech idą do banku po kredyt będzie taniej i nie będą musieli się zyskiem dzielić........
grzegorzkubik
Wydaje się być niezłą spółką. Możne w 2 dwa dni od debiutu kurs podskoczyć o 80%.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki