REKLAMA

Biedronka podniosła ceny. Za te produkty zapłacimy więcej

2022-08-12 11:03
publikacja
2022-08-12 11:03
Biedronka podniosła ceny. Za te produkty zapłacimy więcej
Biedronka podniosła ceny. Za te produkty zapłacimy więcej
fot. Anatol Chomicz / / FORUM

Tuż przed weekendem sieć Biedronka podniosła ceny niektórych produktów – poinformował na swoim Twitterze ekonomista Rafał Mundry. Na liście znalazły się m.in. sery, ryż czy papier toaletowy, a podwyżki sięgają do dwóch złotych na produkcie.

Jak wynika z analizy Rafała Mundrego, ekonomisty, który zbiera m.in dane o cenach w Biedronce przy pomocy aplikacji Glovo, tuż przed weekendem sieć dokonała podwyżek na kilkunastu produktach. W niektórych przypadkach mowa o cenie wyższej o dwa złote.

Taka sytuacja miała miejsce w przypadku papieru toaletowego Regina – przed środą kosztował 22,99 zł, a po aktualizacji już 24,99 zł. Podwyżki objęły też inne produkty podstawowe, które często lądują w naszych koszykach. Mowa tu o ryżu czy serze.

Dla przykładu ceny ryżu po aktualizacji są wyższe od 50 gr do 1 zł. Ryż biały pełnoziarnisty podrożał o 67 gr (było: 3,80 zł; jest: 4,47 zł). W przypadku serów podwyżki zaczynają się od kilkunastu groszy, ale objęły one za to kilkanaście produktów z tej kategorii. Dla przykładu ser podlaski w plastrach podrożał o 57 gr (było: 7,99 zł; jest: 8,56 zł), natomiast ser cheddar już o 1,36 zł (było: 8,63 zł; jest: 9,99 zł).

Podwyżki nie ominęły też m.in. smalcu, octu czy drożdży, ale również mniej popularnych produktów, jak mrożone pizze czy ketchupy. W przypadku gotowego jedzenia najbardziej podrożały pizze Donatello (było: 12,94 zł; jest: 14,28 zł), a spośród ketchupów te marki Pudliszki – opakowanie 500 g podrożało o 90 gr (było: 4,79 zł; jest: 5,69 zł) i opakowanie 990 g o 2 zł (było: 7,99 zł; jest 9,99 zł).

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

AB

Źródło:
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
eglantyna
Nie zapominajmy o podstawowych produktach. Mleko, które jeszcze w maju kosztowało 2,28 zł, dziś kosztuje 3 zł. Makaron z 2.85 w kwietniu dziś - 3.30 zł. Mydło z 1 zł w kwietniu dziś 1.40 zł. Mąka już 2.47 zł. Cukier z 3.30 - 5zł, Właśnie wchodzi w ceny rzeka pieniędzy wylana w ukraińskich urlopowiczów. Zapnijcie pasy i słuchajcie Nie zapominajmy o podstawowych produktach. Mleko, które jeszcze w maju kosztowało 2,28 zł, dziś kosztuje 3 zł. Makaron z 2.85 w kwietniu dziś - 3.30 zł. Mydło z 1 zł w kwietniu dziś 1.40 zł. Mąka już 2.47 zł. Cukier z 3.30 - 5zł, Właśnie wchodzi w ceny rzeka pieniędzy wylana w ukraińskich urlopowiczów. Zapnijcie pasy i słuchajcie śpiewu analityków bawiących się w polowanie na szczyt inflacji.
nie_strajkuje
Artykuł jest reklamą sklepu.

Zgodnie ze słowami Kwaśniewskiego" Nie ważne , że mówią o mnie źle, ważne aby nie przekręcili nazwiska".

W Polsce są jeszcze inne sklepy.
szprotkafinansjery
Sugerujesz, że są jakieś tańsze? Naprawdę zabawny z ciebie gość.
Chociaż cssem faktycznie Kaufland jeszcze robi ciekawe promocje.
bha
Cóż... W detalu zawsze jest dojenie na maxa niż oficjalnie wygodna podawana inflacja wygodna wielu nie bez celu. Mamy coraz mocniej zachłanny rynek bez umiaru liczą się dla niego tylko mamona i zyski reszta to niestety pikuś. Do niczego dobrego ta nienasycona od lat coraz mocniej i mocniej zachłanność już nie doprowadzi. Niestety Cóż... W detalu zawsze jest dojenie na maxa niż oficjalnie wygodna podawana inflacja wygodna wielu nie bez celu. Mamy coraz mocniej zachłanny rynek bez umiaru liczą się dla niego tylko mamona i zyski reszta to niestety pikuś. Do niczego dobrego ta nienasycona od lat coraz mocniej i mocniej zachłanność już nie doprowadzi. Niestety mamy coraz mocniej chory, nienormalny, znieczulony i krótkowidzący świat.
karbinadel
Tak jest, tylko socjalizm może nam dać prawdziwe szczęście, o czym codziennie przekonują się narody Kuby, Wenezueli i Korei Północnej
kacz-jong-un
Szykuje się kolejna tarcza. Pisiory wydrukują kasę na zrekompensowanie podwyżek. Tyle tylko, że żadna kasa, obojętnie ile by jej było nic nie zrobi w kwestii zawsze takiej samej ilości wytworzonych towarów i dóbr.
tomaszektoma
I to wszystko przy 0% VAT na żywność

Po nowym roku dodajmy od razu 8/23% do cen
1as
Mogli spokojnie podnieść na kiełbasy i piwo, przecież to narodowa potrawa długołykendowców.
zoomek
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z kiełbasą i piwem? Zapomniałeś o chlebie bo to nawet codziennowcy praktycznie zawsze jedzą.
szprotkafinansjery
Aha, jak ostatnio pokazał GUS, zarobki rosną szybciej niż inflacja! A nie, czekaj...

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki