REKLAMA

Bank Millennium może mieć więcej klientów niż planował, opracował nowy format placówek

2017-05-30 17:40
publikacja
2017-05-30 17:40

Bank Millennium może mieć pod koniec 2017 r. więcej klientów niż zakładał w strategii i chce zwiększyć do ok. 600 mln zł kwartalnie sprzedaż kredytów gotówkowych. Bank opracował nowy format placówek, obecnie ma dwa takie odziały i może otworzyć ich więcej - poinformował PAP Biznes Wojciech Rybak, członek zarządu banku.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Liczba aktywnych detalicznych klientów po I kwartale 2017 roku wynosiła 1,52 mln. W strategii na lata 2015-2017 bank zakładał, że na koniec 2017 roku będzie ich 1,6 mln.

"Zrealizujemy strategię w zakresie akwizycji klientów, dynamika w kolejnych kwartałach powinna być rosnąca i możemy przekroczyć plan zakładający osiągnięcie 1,6 mln aktywnych klientów" - powiedział PAP Biznes Rybak.

"Opracowaliśmy nowy system rekomendacyjny, który służy polecaniu banku i widzimy pierwsze jego efekty. Pozyskujemy w większości młodych klientów, w akwizycji jesteśmy jednym z wiodących banków. Mamy również spory odsetek klientów, deklarujących, że przychodzi do nas z innych banków" - dodał.

Poinformował, że rozwój kanałów elektronicznych będzie coraz szybszy i będą one odgrywały coraz większą rolę w sprzedaży produktów.

"W ubiegłym roku zanotowaliśmy ponad 15 proc. wzrost obsługi w internecie i 40 proc. wzrost używalności aplikacji mobilnej. Liczymy, że kanały te będą odgrywały coraz większą rolę w sprzedaży produktów. Sprzedaż przez stacjonarne placówki nadal jest istotna, zamierzamy rosnąć we wszystkich kanałach obsługi" - powiedział Rybak.

Sprzedaż kredytów hipotecznych w I kwartale wyniosła 427 mln zł. Bank liczy, że wyniki I kwartału będzie w stanie powtórzyć.

"Kredyty te zaczęliśmy aktywnie oferować, popracowaliśmy nad ich atrakcyjnością. Od kwietnia dodatkowo zmodyfikowaliśmy naszą ofertę, uprościliśmy dosyć mocno zasady kalkulacji cenowych" - powiedział Rybak.

"Chcemy mieć w tym produkcie udział rynku, naturalny dla całego banku, czyli powyżej 5 proc. Jeżeli na rynku nie będzie istotnych zmian to możemy liczyć na powtarzalność w kolejnych kwartałach poziomu sprzedaży z I kwartału" - dodał.

Sprzedaż kredytów gotówkowych w I kwartale wyniosła 558 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wynosiła ona 619 mln zł.

"Widzimy tutaj dużą konkurencję miedzy bankami, a z drugiej strony skłonność do zadłużania lekko spadła. Naszą ambicją jest w najbliższych kwartałach powrócić do poziomu około 600 mln zł sprzedaży kwartalnie" - powiedział Rybak.

Pod koniec I kwartału bank miał 365 placówek, co oznacza, że w ciągu roku ubyło ich 41. Rybak poinformował, że oddziały banku zmieniają się, skupiają się w większym stopniu na doradztwie.

"Cały czas dostosowujemy sieć naszych placówek do sytuacji na poszczególnych rynkach i podejmujemy bieżące decyzje również o otwieraniu nowych placówek często zlokalizowanych w centrach handlowych" - powiedział Rybak.

"W miarę rozwoju bankowości elektronicznej nasza sieć placówek będzie się nieco zmniejszała, ale stopniowo, wolniej niż to było w poprzednich latach" - dodał.

Poinformował, że bank opracował nowy format "lekkiej" placówki, który obecnie jest dopracowywany.

"Placówki te lokowane będą w miejscu dużego ruchu klientów, będą to oddziały przenośne. Obecnie mamy dwie takie placówki – jedna w Krakowie, a druga w Bielsku Białej. Widzimy już dobre rezultaty, jeżeli ten typ placówki spełni nasze oczekiwania, otworzymy ich więcej" - powiedział Rybak. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~iks
Faktem jest że oferta jest świetna, ale zniechęca mnie prehistoryczna bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna. Na tym sie skupcie, a od razu przeniosę konto :)
~BB
mam nadzieje ze doczekam tych czasow gdy bank zacznie doceniac pracownikow za zaangazowanie i wiedze bo z miesiaca na miesiac jest gorzej. na ten moment pracujemy za mniej niz w biedronce
~dream
nie bazuj na nadziei,ale na faktach. czytaj strategię. czy firma ma za cel mocną dyscyplinę kosztową, czy się tym chwali ? czy zatrzymuje doświadczonych pracowników? czy dostajesz co 1-2 lata podwyżkę choćby minimalną (jeśli nie = to znaczy że nie jesteś kluczowy).
~Wyślij odpowiada ~dream
Zatrzymuje doświadczonych pracowników, byś był w środku to byś wiedział że NIE!
Ci najlepsi już odeszli, nie ma się co oszukiwać karawana jedzie, bo jest napędzana tym co wykonał prezes Klimczak.
Dostawałem podwyżkę nawet z częstotliwością większą niż raz w roku, pieniądz to nie wszystko. Wystarczy spojrzeć
Zatrzymuje doświadczonych pracowników, byś był w środku to byś wiedział że NIE!
Ci najlepsi już odeszli, nie ma się co oszukiwać karawana jedzie, bo jest napędzana tym co wykonał prezes Klimczak.
Dostawałem podwyżkę nawet z częstotliwością większą niż raz w roku, pieniądz to nie wszystko. Wystarczy spojrzeć na kierowników oddziału, nie zazdroszczę.
~greg
a za wszystko płaca frankowicze
nie wstyd wam Millennium?
~warszaff
z tych marnych franków by tyle nie dało się zrobić. kurs spadł, więc nie płacz.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki