REKLAMA

Backlog grupy Torpol na koniec III kw. wyniósł ponad 2,1 mld zł

2018-11-21 18:26
publikacja
2018-11-21 18:26
Backlog grupy Torpol na koniec III kw. wyniósł ponad 2,1 mld zł
Backlog grupy Torpol na koniec III kw. wyniósł ponad 2,1 mld zł
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Backlog grupy Torpol na koniec trzeciego kwartału 2018 roku wyniósł ponad 2,1 mld zł, a jego średnia rentowność na sprzedaży brutto kształtuje się na poziomie ok. 5 proc. - podała spółka w komunikacie prasowym.

Przychody netto ze sprzedaży grupy Torpol po trzech kwartałach przekroczyły 970 mln zł (wzrost o 154 proc. rdr), zysk brutto ze sprzedaży osiągnął poziom 33,4 mln zł (wzrost o 369 proc. rdr), zysk operacyjny wyniósł 11,2 mln zł, a wynik netto 4,7 mln zł, wobec strat w wysokości odpowiednio 11,7 mln zł i 13,3 mln zł zanotowanych po trzech kwartałach 2017 r.

"Wyniki uzyskane w trzecim kwartale br. pozwalają pozytywnie patrzeć na zamknięcie całego 2018 roku. Pomimo trudnej sytuacji spółki zależnej w Norwegii i jej wpływu na wyniki Torpol S.A. i grupy oraz wciąż niełatwej sytuacji na rynku polskim, dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu i determinacji wszystkich pracowników spółki oraz posiadania efektywnego zaplecza sprzętowego uzyskaliśmy w trzecim kwartale niemal 425 mln zł skonsolidowanych przychodów, osiągając przy tym 23,4 mln zł zysku ze sprzedaży brutto, co oznacza, że średnia rentowność portfela realizowanych projektów wyniosła ponad 5 proc. w ostatnim kwartale" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Grzegorz Grabowski.

Dodał, że czwarty kwartał powinien być na podobnym poziomie.

Spółka poinformowała, że do końca roku, w ciągu najbliższych tygodni, ma zapaść decyzja w sprawie dalszego funkcjonowania spółki norweskiej Torpol Norge.

"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami planujemy rozstrzygnąć ostatecznie kwestię spółki norweskiej do końca tego roku, aby po czwartym kwartale nie miała ona wpływu na wyniki grupy, jak również spółki matki" – powiedział Grabowski.

Grupa Torpol w ciągu trzech kwartałów 2018 r. wydała łącznie na inwestycje, głównie rozwojowe, 21,89 mln zł, a cały rok ma zamknąć się kwotą 23,06 mln zł.

Spółka poinformowała, że posiada odpowiednie środki finansowe zabezpieczające realizację posiadanych projektów budowlanych oraz dostęp do limitów kredytowych i gwarancyjnych umożliwiających spółce dalsze ubieganie się o nowe kontrakty. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki