BM mBanku podniosło rekomendację dla Orange Polska do "kupuj"

2020-08-05 16:48
publikacja
2020-08-05 16:48
fot. REUTERS/Darren Staples / FORUM

Analitycy BM mBanku w raporcie z 30 lipca podwyższyli rekomendacje dla Orange Polska do "kupuj" z "akumuluj" wcześniej, a cena docelowa akcji spółki została podniesiona do 8,3 zł z 6,9 zł wcześniej.

Rekomendacja została wydana przy cenie 7,07 zł za akcję.

"Jak zakładaliśmy, wpływ COVID-19 na sektor telekomunikacyjny jest dość niewielki. Publikacja wyników za II kw. przekonała nas jednak, że pandemia COVID-19 wręcz korzystnie wpłynęła na stacjonarną część Orange Polska. Spółka zanotowała bardzo dobry wynik na przyłączeniach FTTH (wzrost o 44 tys.), a ARPO z usług tylko stacjonarnych wzrosło o 5,6 proc. rdr, co oznacza istotną zmianę trendu" - napisano w raporcie.

W raporcie podwyższono prognozy wyniku EBITDA po kosztach leasingu po ok. 8 proc. w 2020 i 2021 roku, ze względu na: poprawę w stacjonarnej części Orange Polska, odbudowę poziomu cen w obszarze mobilnym oraz konwergentnym, istotnie niższe niż oczekiwano tąpnięcie w obrocie sprzętem i postępującą redukcję kosztów.

BM mBanku ocenia ponadto, że potencjalna transakcja sprzedaży pakietu w wydzielonej infrastrukturze światłowodowej grupy jest prawdopodobna i powinna poprawiać nastawienie inwestorów do Orange Polska w średnim terminie.

Autorem rekomendacji jest Paweł Szpigiel. Pierwsze udostępnienie rekomendacji do dystrybucji miało miejsce 30 lipca o godzinie 8.35.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. Raport jest też dostępny na stronie DM mBanku. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

36797630_Orange_Polska_20200730_s.pdfpdf
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki