REKLAMA

Andrzej Duda: Mam nadzieję, że będzie piętnasta emerytura

2020-02-26 06:45
publikacja
2020-02-26 06:45

W dniu podpisania ustawy o „trzynastej emeryturze” prezydent mówił nie tylko, o nadchodzącej „czternastce”. Głowa państwa wyraziła nadzieje, że emeryci otrzymają także piętnaste świadczenie.

/ fot. Grabowski Foto / Shutterstock

Uroczyste podpisanie przez prezydenta ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów odbyło się w hali widowiskowej Aqua Park w Żyrardowie (woj. mazowieckie).

Zgodnie z ustawą trzynaste emerytury będą wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. W 2020 r. będzie to 1200 zł brutto. Dodatkowe świadczenia znajdą się na kontach seniorów "z urzędu". Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Z kwoty świadczenia nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje, nie będzie też ona wliczana do dochodu.

Na „trzynastce” dla emerytów dodatkowe świadczenia od rządu się nie kończą. We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o „czternastej” emeryturze, która ma być wypłacana od 2021 r.

- Jeżeli ta ustawa trafi do mnie, a wierzę w to głęboko, że trafi, możecie państwo być spokojni, że także i to świadczenie zostanie podpisane, dlatego że ono jest polskim emerytom zwyczajnie potrzebne. Zawsze powtarzam - dla mnie jest bardzo ważne, najważniejsze to, żeby moim rodakom podnosił się poziom życia - mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w Żyrardowie podczas podpisania ustawy o trzynastej emeryturze.

Po słowach o „trzynastce” i „czternastce” prezydent przeszedł do kreślenia planów dotyczących wypłaty piętnastej emerytury.

- Cieszę się, że w zeszłym roku, w tym roku i dalej - wierzę w to głęboko - w kolejnych latach te wsparcia będą. Mam nadzieję, że będzie czternasta, daj Boże potem piętnasta emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący. To jest ważne. – powiedział prezydent.

MZ/pap

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (94)

dodaj komentarz
oklahoma_kid
przebijam: ja mam nadzieje ze bedzie 16 emerytura
antybolszewik
13 i 14 emerytura jest na kredyt Funduszu Solidarnosciowego czyli nie liczy się do budżetu ale Polakow obciąży. Tego Duda już nie mówi
staryznajomy
Duda a gdzie jest wzrost kwoty wolnej od podatku ?
Adrianku zamiast 500+ zróbcie odliczenia od podatku na rocznym PIT od każdego dziecka. Nie bylo by promowania patologii, menelstwa i cwaniakow-nierobow !
Duda dobrze wie ze na te łapówki skladaja sie przedsiębiorcy i srednia i wyzsza klasa spoleczna.
Teraz nawet na
Duda a gdzie jest wzrost kwoty wolnej od podatku ?
Adrianku zamiast 500+ zróbcie odliczenia od podatku na rocznym PIT od każdego dziecka. Nie bylo by promowania patologii, menelstwa i cwaniakow-nierobow !
Duda dobrze wie ze na te łapówki skladaja sie przedsiębiorcy i srednia i wyzsza klasa spoleczna.
Teraz nawet na prądzie dzielą Polaków, rekompensaty dostana tylko ci z 1 progu podatkowego.

Ja zarabiam rocznie 100 k i jest to tyle ile sprzataczka za zachodnia granica ! Ostatnio kierowca zzambowozu w programie "polacg na swiecie" miwil ze zarabia ...26000 zl hahaha a ci ktorzy zarabiaja 5000 PiSowcy uwazaja za bogaczy haha
staryznajomy
Oczywiscie nie "ja zarabiam" ale "jak zarabiam". CY jesli ktoś zarabia te 7500 brutto czyli ok 5000 netto jest bogaczem ?
Nie mieszka u mamusi która go karmi, mieszka np sam musi zapłacić np 2500 raty kredytu, miesieczne oplaty 500 czynsz do wspólnoty, 150 prad, 50 Internet i juz zostaje 2300 zl. Ubezpieczenia
Oczywiscie nie "ja zarabiam" ale "jak zarabiam". CY jesli ktoś zarabia te 7500 brutto czyli ok 5000 netto jest bogaczem ?
Nie mieszka u mamusi która go karmi, mieszka np sam musi zapłacić np 2500 raty kredytu, miesieczne oplaty 500 czynsz do wspólnoty, 150 prad, 50 Internet i juz zostaje 2300 zl. Ubezpieczenia nieruchomosci plus podatki. Zostaje 1500. Czy to duzo na jedzenie i inbe wydatki jak paliwo czy dojazdy pracy itd
staryznajomy
Oj dudus marionetka włącza wyborcze obiecanki hahaha
Jak koronawirus wejdzie do Polski to dobrze wie, zeme na tych wyplatach sporo zaoszczedzi !
eliminator26
A to bardzo ciekawe

https://gloria.tv/post/xMm8hQdhC9pd1MxqDoj2xAUX4


Ile w tym prawdy ???

eliminator26
Można zrozumieć ludzi którym brakuje związać koniec z końcem , ale prezydent stosuje czysty populizm , kłamstwo , że by nie napisać oszustwo . Dostanie się 800 lub 900 złotych , co przeniesie się na inflację i wyjdzie 50 % na rękę . Z 500+ to już lipa,zaraz po wyborach będzie nowelizacja tego zasiłku na Można zrozumieć ludzi którym brakuje związać koniec z końcem , ale prezydent stosuje czysty populizm , kłamstwo , że by nie napisać oszustwo . Dostanie się 800 lub 900 złotych , co przeniesie się na inflację i wyjdzie 50 % na rękę . Z 500+ to już lipa,zaraz po wyborach będzie nowelizacja tego zasiłku na 200+ i to wszyscy tego nie dostaną , bo padło stwierdzenie kulawego wodza , że w końcu niech rodziny zaczną się uczyć nowego stylu życia ,( przeliczenia trwają nad tą ustawą ile to się zaoszczędzi miliardów z obecnej ustawy 500+ ) . Obecnie coraz bardziej cuchnie bagnem i rozmiękczeniem naszego kraju bo ,, Polska może trafić na "czarną listę". Za problemy z finansami,, jest już tam Rumunia i Węgry no i zarezerwowane ma też Polska

WARTO POCZYTAĆ I PRZEMYŚLEĆ , BO PIS I PAD TO RUINA NA 100%

https://businessinsider.com.pl/

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/polska-na-czarnej-liscie-ue-problemy-z-finansami-stabilizujaca-regula-wydatkowa/zsz5ez1
dominick1982
Niemcy nabywają prawo do emerytury po 5 latach pracy. Oczywiście po uzyskaniu wymaganego wieku emerytalnego to prawo się materializuje. Nikt tego nie neguje. Musimy iść do przodu, jak inne wielkie gospodarki europejskie. Tego wymaga postęp.
prezes_jan
Pajac jak większość tego społeczeństwa.
karbinadel
Pan Duda trochę za młody na emeryturę, ale niech stracę, możemy się zrzucić

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki