Airbnb zweryfikuje każdą ofertę na platformie

Po serii wykrytych oszustw i incydentów Airbnb zapowiedział, że zweryfikuje każdą nieruchomość na swojej platformie - dnosi BBC News

(fot. OLIVIER BOITET / FORUM)

Do grudnia 2020 roku, czyli przez rok, serwis internetowy oferujący krótkotrwały wynajem pokojów czy mieszkań, zamierza zweryfikować każdą dostępną na platformie nieruchomość. Dodatkowo, jeśli klienci Airbnb udowodnią, że zostali wprowadzeni w błąd w wyniku nieprawdziwych informacji zamieszczonych w ofercie, serwis obieca zwrot pieniędzy. 

Vice News niedawno odkrył serię oszustw, które rezerwowały za pomocą platformy mieszkanie czy pokój. Goście przybywali na wakacje, ale otrzymywali od gospodarza telefon w ostatniej chwili informujący o tym, że lokum nie jest już dostępne, bo przykładowo dokonano podwójnej rezerwacji. Następnie byli przenoszeni do innej nieruchomości, często w innym miejscu i bez udogodnień, jakie były im zapewnione. 

Dyrektor naczelny Airbnb Brian Chesky napisał na Twitterze, że platforma działa w oparciu o zaufanie i dlatego od 15 grudnia 2019 roku serwis, jeśli gość zamelduje się i poinformuje, że lokum nie spełnia standardów, otrzyma w zamian inne lokum. W przypadku, kiedy będzie to niemożliwe, serwis zaoferuje 100 proc. zwrot pieniędzy. 

WS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 6 nonnn

bravo Air

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne