WAŻNE

Adiuvo Investments zrezygnowało z przeprowadzania emisji nowych akcji

2018-03-28 10:56
publikacja
2018-03-28 10:56

Adiuvo Investments zrezygnowało z planów przeprowadzania emisji akcji serii N, gdyż w ocenie zarządu i głównego akcjonariusza obecny kurs akcji spółki nie oddaje wartości tej firmy i jej potencjału - poinformowało Adiuvo Investments w komunikacie.

Pod koniec stycznia walne zgromadzenie Adiuvo Investments zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w drodze emisji do 1.620.000 akcji serii N z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

"Zarząd Adiuvo Investments, po zakończeniu w dniu 28 marca 2018 roku analizy szczegółowych parametrów potencjalnej oferty prywatnej, w tym mając na uwadze obecny poziom notowań akcji spółki oraz bieżących potrzeb finansowych, podjął w tym samym dniu decyzję o odstąpieniu działań dotyczących przeprowadzenia emisji akcji w oparciu o ww. uchwałę NWZ. W ocenie zarządu spółki, w tym również jej dominującego akcjonariusza, obecny kurs akcji nie oddaje wartości spółki, jej potencjału i nie odzwierciedla poziomu zainteresowania produktami spółek portfelowych wśród potencjalnych partnerów branżowych, z którymi prowadzone są rozmowy o możliwości współpracy" - napisano w komunikacie.

Zarząd Adiuvo Investments poinformował, że bieżąca działalność spółki przebiega zgodnie z założonym planem i jest finansowana pożyczkami udzielanymi przez dominującego akcjonariusza, czyli firmę Orenore, a pośrednio przez Marka Orłowskiego.

Zarząd spółki rozważa przy tym możliwość pozyskania różnych form finansowania dłużnego z udziałem inwestorów zewnętrznych. (PAP Biznes)

pr/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki