REKLAMA

Zhakowano dane pasażerów Air India z ostatnich 10 lat

2021-05-23 22:49
publikacja
2021-05-23 22:49
Zhakowano dane pasażerów Air India z ostatnich 10 lat
Zhakowano dane pasażerów Air India z ostatnich 10 lat
fot. Lukas Wunderlich / / Shutterstock

Indyjskie linie lotnicze Air India poinformowały, że hakerzy włamali się do ich systemu komputerowego i uzyskali dostęp do danych osobowych nieokreślonej jeszcze do końca liczby pasażerów.

Hakerzy uzyskali dostęp do danych z ostatnich 10 lat, w tym nazwisk, paszportów i danych kart kredytowych z SITA Passenger Service System z siedzibą w Atlancie.

Linie lotnicze ujawniły skalę naruszenia prawie trzy miesiące po tym, jak zostały o tym po raz pierwszy poinformowane przez dostawcę IT – podaje agencja AP.

Naruszenie, które miało miejsce pod koniec lutego br., naraziło na szwank również dane niektórych dużych globalnych linii lotniczych. SITA poinformowała wówczas, że wśród zhakowanych przewoźników były: Singapore Airlines, New Zealand Air i Lufthansa.

Linie Air India podały, że prawie 4,5 mln pasażerów na całym świecie zostało dotkniętych "wysoce wyrafinowanym" atakiem hakerskim, ale nie określiły, ilu z nich było ich podróżnymi. Według indyjskiego przewoźnika żadne dane haseł nie zostały naruszone podczas ataku; sprawa jest badana. (PAP)

cyk/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Komentarze (1)

dodaj komentarz
demeryt_69
Wątpię czy to zatrzyma exodus z Indii do krajów rozwiniętych - taki klimat :)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki