WAŻNE

Zarząd JSW planuje wypłacić pracownikom premię z zysków za 2018 r.

2019-06-13 15:14
publikacja
2019-06-13 15:14

Zarząd JSW planuje wypłacić pracownikom premię z zysków za 2018 r. - poinformował w czwartek zarząd spółki w liście do załogi.

/ fot. Peter Andrews / FORUM

"Zapewniamy, że przyszłość Jastrzębskiej Spółki Węglowej i jej pracowników jest dla nas celem nadrzędnym. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na członków zarządu X kadencji będziemy dbać o bezpieczeństwo i planować dalszy wzrost wartości naszej firmy. Zarząd będzie skupiać się na kwestiach kluczowych w zakresie podstawowej działalności, a każda ważna decyzja będzie dokładnie analizowana pod kątem potencjalnych korzyści dla spółki i jej pracowników" - napisał zarząd JSW.

"Pragniemy również poinformować, że spółka jest w dobrej kondycji finansowej – potwierdzamy również, że planowane jest wypłacenie załodze premii z zysków za 2018 rok" - dodano w liście do załogi.

Rada nadzorcza JSW odwołała we wtorek z zarządu Daniela Ozona pełniącego funkcję prezesa i pełnienie tych obowiązków powierzyła członkowi rady nadzorczej Robertowi Małłkowi. Rada podała, że głównym powodem odwołania Ozona była utrata zaufania. Górnicy z JSW protestowali we wtorek przed Ministerstwem Energii, żądając pozostawienia go na stanowisku.

Zarząd spółki pracuje teraz w składzie: Robert Małłek – p.o. prezesa, Tomasz Śledź – zastępca prezesa ds. technicznych, Artur Wojtków – zastępca prezesa ds. pracy i polityki społecznej.

Pod koniec maja rada nadzorcza JSW ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa firmy i jego czterech zastępców. Kadencja obecnego zarządu, na czele którego stał prezes Daniel Ozon, upływa w połowie tego roku. Zarząd JSW ma zostać wybrany na kolejną trzyletnią kadencję. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (4)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Niech to zdejmą to w końcu z giełdy zamiast robić cyrki. Spółka jest w posiadania związków zawodowych i pis. Jedni biorą z jej kasy jak ze swojego, a drudzy mają trochę wysokopłatnych posadek do rozdania. Tworzą swoje prywatne fortuny z tych pensji. Reszta ma same straty. Górnikom podatnik musi dopłacać do przywilejów Niech to zdejmą to w końcu z giełdy zamiast robić cyrki. Spółka jest w posiadania związków zawodowych i pis. Jedni biorą z jej kasy jak ze swojego, a drudzy mają trochę wysokopłatnych posadek do rozdania. Tworzą swoje prywatne fortuny z tych pensji. Reszta ma same straty. Górnikom podatnik musi dopłacać do przywilejów emerytalnych, środowisko trzeba oczyszczać, szkody giórnicze zabezpieczać, a mniejszościowy inwestor jest traktowany jak bezpański pies, z buta.
blesso
Odwołanie Ozona, który myślał o JSW a nie o wybiorczych obietnicach PiS to wg Rady Nadzorczej i Zarządu dobry krok w rozwoju spółki i dbanie o je przyszłość ( utrata zaufania do prezesa przez głównego udziałowca to zapewne ewidentny sygnał, że przeszkadzał on w dbaniu o dalszy rozwój firmy).
A na marginesie
Odwołanie Ozona, który myślał o JSW a nie o wybiorczych obietnicach PiS to wg Rady Nadzorczej i Zarządu dobry krok w rozwoju spółki i dbanie o je przyszłość ( utrata zaufania do prezesa przez głównego udziałowca to zapewne ewidentny sygnał, że przeszkadzał on w dbaniu o dalszy rozwój firmy).
A na marginesie - 70 mln zł " zainwestowane" przez spółki energetyczne w ElectroMobility to kropla w morzu potrzeb , więc potrzebne jest większe wsparcie ( a funkcjonalny prototyp narodowego e-auta miał się pojawić w połowie 2019 roku ).
W piątek PiS przegłosuje dopłaty do zakupu aut elektrycznych (dla tych , których będzie stać na zakup tej drogiej "nowości" ).
Skąd na to wszystko pieniądze ?
Górnicy z JSW - nie ociągać się!! Do roboty !!
waldek6868
Obecny zarząd i Tchórzewski chcą uciszyć tą łapówka ferment jaki powstał po odwołaniu Ozona.
elear
200 mln rzucą górnikom by ich uciszyć a z kasy wyprowadzą 2-3 mld

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki