Za przejazd odcinkiem autostrady A1 zapłacimy aplikacją

Od lipca rusza system automatycznych płatności na trasie A1 Rusocin-Nowa Wieś. Kierowcy będą mogli pokonać tę trasę bez tradycyjnych biletów pobieranych na bramkach wjazdowych. Wystarczy aplikacja Autopay.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

System automatycznego poboru opłat AmberGo uruchomiono pilotażowo już w 2018 roku. Został pozytywnie przyjęty przez kierowców, dlatego też teraz będzie można z niego skorzystać na wszystkich wjazdach na autostradę A1.

Obecnie ułatwienie jest dostępne dla osób podróżujących wyłącznie na całym odcinku autostrady A1 zarządzanym przez GTC, czyli Rusocin-Nowa Wieś (okolice Gdańska - okolice Torunia), w obu kierunkach. Pilotaż systemu automatycznego poboru opłat AmberGo ruszył 4 lipca ubiegłego roku.

Spółka Intertoll, która jest operatorem autostrady, zapewnia, że program pilotażowy, w którym zarejestrowanych było 17 tys. użytkowników, skrócił czas oczekiwania w korkach trzykrotnie. Przepustowość bramki AmberGo to przynajmniej 600 aut na godzinę. W przypadku tradycyjnej bramki ta przepustowość wynosi maksymalnie 300 aut. "Ten system uwalniania zatorów sprawdził się pod względem ekonomicznym" - komentował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Aby skorzystać z systemu, należy pobrać aplikację Autopay transport, założyć konto i dodać kartę płatniczą. Autopay to system szybkich płatności dostarczany przez Blue Media. Usługa polega na automatycznym rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych pojazdów w powiązaniu z aplikacją obsługującą płatności. Wszystkie miejsca poboru opłat mają być wyposażone w bramkę przeznaczoną wyłącznie dla aktywnych użytkowników systemu AmberGo. Będzie ona oznaczona symbolem przekreślonego inkasenta - nie będzie tam bowiem możliwości uiszczenia tradycyjnej opłaty.

(Google Play)

Pozostałe bramki mają mieć możliwość zarówno płatności w systemie AmberGO, jak i systemie tradycyjnym, czyli kartą lub gotówką.

Na 152-kilometrowym odcinku autostrady A1 zarządzanym przez GTC funkcjonuje dwanaście miejsc poboru opłat.

Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć (GDDKiA)

KWS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 14 eagleeye

Mam tą aplikacje. Powiem tak fajna sprawa. Cztery razy korzystałem z Amber GO i polecam o ile kierowcy nie będą wjezdzać na pas dla Amber GO to bedzie EXTRA ale jak znam życie to jacyś wariaci wjadą pod bramki dla płatnosci mobilnych

! Odpowiedz
3 4 kryzysio

Co z płatnościami kartami flotowymi przez aplikację? Kiedy będą?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne