REKLAMA

XTB zaoferuje akcje i fundusze ETF

2018-03-15 08:59
publikacja
2018-03-15 08:59

X-Trade Brokers rozszerza swoją ofertę o akcje rzeczywiste i fundusze ETF. Broker zaoferuje instrumenty finansowe z GPW oraz giełd zagranicznych.

Prezes XTB Omar Arnaout / fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Jak informuje XTB, klient będzie mógł zrealizować comiesięcznie, bez prowizji, do 5 transakcji o nominalnej wartości do 30 tys. euro. Przy kolejnych transakcjach pobierane będą koszty prowizji. W ofercie XTB znajdą się instrumenty finansowe z m.in. GPW, NYSE, NASDAQ, LSE czy Deutsche Borse.

- Oferujemy naszym klientom możliwość inwestowania w ponad 1500 akcji i docelowo 200 funduszy ETF z 16 globalnych rynków giełdowych (obecnie liczba ETF wynosi 113). Daje to możliwość realizacji różnorodnych strategii inwestycyjnych, przy wykorzystaniu jednej, zintegrowanej platformy transakcyjnej, co znacznie obniży koszty inwestycji oraz umożliwi szybszą realizację zleceń – mówi Omar Arnaout, prezes zarządu X-Trade Brokers DM S.A.

Koszty prowizji, o których mowa, kształtują się następująco: 0,12 proc. na akcje denominowane w EUR, USD i GBP (przy minimalnej transakcji na 10 USD, EUR lub GBP; w Polsce i Czechach prowizja za 6 i kolejne transakcje wyniesie 0,2 proc. przy minimalnej transakcji na 25 PLN lub 350 CZK; na giełdach nordyckich opłaty wyniosą 0,12 proc. przy transakcji o wartości minimum 150 DKK (Dania), 150 NOK (Norwegia) 150 SEK (Szwecja) i 15 EUR (Finlandia).

- Zakupione akcje i ETF-y inwestorzy będą mogli wykorzystać jako depozyt zabezpieczający na kontraktach CFD. XTB oferuje także możliwość wypłaty środków tuż po zamknięciu pozycji, a nie typowo dla transakcji giełdowych w czasie T+2 – czytamy w komunikacie brokera.

Handel instrumentami finansowymi z nowej oferty XTB, ma być możliwy na platformie xStation5.

- Wykorzystując nasze doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla rynków finansowych, chcemy zaproponować naszym klientom możliwość inwestowania na różnych rynkach. Ciągły rozwój oferty i nowe segmenty działalności, przyczyniają się do stałego wzrostu wolumenu obrotów oraz napływu nowych klientów – dodaje Omar Arnaout.

Jak podkreśla spółka, oprócz rozwoju działalności w Europie, interesują ją także rynek latynoamerykański.

Notowane na GPW akcje XTB odrobiły blisko 100 proc. od listopadowego dołka wyznaczonego po artykule „Pulsu Biznesu” opisującym złożenie przez KNF zawiadomienia do prokuratury. Kurs na poziomie ok. 6 zł to wciąż to wiele mniej od ceny z debiutu, kiedy akcje spółki sprzedawano po ponad 11 zł.

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
lubiezyski
Osobiscie jestem u DIF Broker od lat, maja mega wypasiona oferte odnosie ETF, duzy wybor
rabulka
W moim otoczeniu ludzie się przenieśli, tzn. 2-3 osoby, w tym jeden, który wykłada na aukcje naprawdę duże pieniądze. Widziałem, że powyżej 30k euro zrobili 0,2 proc. prowizji? A ciekawi mnie jaką prowizję wynegocjuje. Nie znam dokładnie kwot, jakimi obraca, ale słyszałam o grubych sumach.
rabulka
Nie wiem, w jaki sposob XTB opłaca się dać takie warunki, ale to prawda - dali coś, czego nie ma na rynku.
W innym domu maklerskim miałem wynegocjowane 0,27 proc. prowizji. XTB dało do 30 tysięcy euro bez prowizji, a powyżej 0,2 proc.
A nie kojarzę, żeby wcześniej ktoś dawał nawet takie warunki jakie ugrałem u
Nie wiem, w jaki sposob XTB opłaca się dać takie warunki, ale to prawda - dali coś, czego nie ma na rynku.
W innym domu maklerskim miałem wynegocjowane 0,27 proc. prowizji. XTB dało do 30 tysięcy euro bez prowizji, a powyżej 0,2 proc.
A nie kojarzę, żeby wcześniej ktoś dawał nawet takie warunki jakie ugrałem u swojego maklera.
Ja się przenoszę, kilku moich znajomych podobnie. A jeśli te warunki utrzymają to wyjdą z tego całe fale przenosin.
Ciekawe czy któryś dom maklerski odpali coś zbliżonego.
jaspers
No tak patrzę co ludzie piszą to już wielu deklaruje, że przenoszą się do XTB - przynajmniej do momentu utrzymania takich warunków. Widzieliście gdzieś na necie info do kiedy mają obowiązywać takie wysokości prowizji?
jaspers
No to XTB nieźle zamieszało w rynku. Tak jak się orientuję, to standardowa prowizja od transakcji wynosi w domach maklerskich 0,3 czy 0,5 proc. Ciekawe dla jakiej części inwestujących te 5 transakcji i 30 tysięcy euro będzie pretekstem do zmiany platformy inwestycyjnej. Ciekawe jak pozostali na to No to XTB nieźle zamieszało w rynku. Tak jak się orientuję, to standardowa prowizja od transakcji wynosi w domach maklerskich 0,3 czy 0,5 proc. Ciekawe dla jakiej części inwestujących te 5 transakcji i 30 tysięcy euro będzie pretekstem do zmiany platformy inwestycyjnej. Ciekawe jak pozostali na to zareagują.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki