REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Wyłączność sprzedaży usług Medicalgorithmics w USA przez Medi-Lynx wygaśnie z końcem lutego

2023-02-04 09:00
publikacja
2023-02-04 09:00

Medicalgorithmics zawarł z React Health Holdings oraz Medi-Lynx Cardiac Monitoring umowę, na mocy której 28 lutego wygaśnie wyłączność licencji tych firm na korzystanie z własności intelektualnej spółki oraz prowadzenia sprzedaży jej usług na terenie USA - poinformował Medicalgorithmics w komunikacie.

Wyłączność sprzedaży usług Medicalgorithmics w USA przez Medi-Lynx wygaśnie z końcem lutego
Wyłączność sprzedaży usług Medicalgorithmics w USA przez Medi-Lynx wygaśnie z końcem lutego
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Jak podano, wygaśnięcie wyłączności stanowi istotny element wdrażania strategii rozwoju sprzedaży spółki na rynku USA i oznacza, że od 1 marca Medicalgorithmics będzie uprawniony do dostarczania produktów oraz usług również innym podmiotom na terytorium Stanów Zjednoczonych, co uczyni możliwym pozyskanie nowych dystrybutorów na tym rynku.

Poza zawarciem umowy zmieniającej umowę wsparcia i umowę licencji z Medi-Lynx, Medicalgorithmics zawarł z React Health oraz Medicomp umowę regulującą współpracę stron.

"Spółka zobowiązała się, że nie udzieli innym podmiotom prawa wyłączności do dystrybucji i świadczenia produktów oraz usług na terytorium USA w ciągu dwóch lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży udziałów w Medi-Lynx, czyli do dnia 28 lipca 2024 r., chyba że umowa wsparcia zostanie wcześniej wypowiedziana przez drugą stronę. Na mocy umowy zmieniającej, począwszy od dnia 31 marca 2023 r. okres wypowiedzenia umowy wsparcia przez jej strony ulega skróceniu do 60 dni" - napisano w komunikacie.

"Zmieniona umowa licencji przewiduje wygaśnięcie licencji po upływie dwóch miesięcy, zamiast dwóch lat, od wystąpienia zdarzeń rozwiązujących wskazanych umową, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w umowie licencji zawartej z Medicomp takich jak zakończenie działalności lub niewypłacalność spółki, kiedy obowiązuje dwuletni okres" - dodano.

Płatności na rzecz spółki z tytułu zawieranych lub zmienianych umów są nadal gwarantowane przez React Health.

Z komunikatu wynika, że strony postanowiły, że umowa wsparcia i umowa licencji zawarte z Medi-Lynx zostaną rozwiązane wraz z faktycznym zakończeniem świadczenia usług monitorowania przez Medi-Lynx, po transferze tej działalności do Medicomp, a świadczenie usług we współpracy ze spółką będzie kontynuowane na mocy umów wsparcia i licencji zawartych z Medicomp. (PAP Biznes)

doa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki