Wyciek zdjęć na Facebooku. 7 mln zagrożonych kont

Osoby, które korzystają z logowania do aplikacji danymi z Facebooka, mogły nieświadomie udostępnić swoje prywatne zdjęcia. Facebook właśnie przyznał, że we wrześniu miał problem z API.

(fot. Dado Ruvic / Reuters)

Między 13 a 25 września, w wyniku działania problematycznego API, prawie 7 mln użytkowników Facebooka mogło przekazać dostęp do swoich zdjęć przeróżnym aplikacjom. Wspomniane API funkcjonuje w 1500 aplikacjach stworzonych przez 876 deweloperów.

Aplikacje na Facebooku teoretycznie mają dostęp tylko do tych zdjęć, które zostały udostępnione na osi czasu. W wyniku usterki miały one jednak dostęp do zdjęć publikowanych np. Marketplace czy Facebook Stories, ale także do tych, które wgraliśmy na Facebooka, ale zrezygnowaliśmy z ich publikacji. Takie fotografie teoretycznie Facebook przechowuje przez 3 dni.

Serwis zapewnia, że wszyscy, których dotyczy opisywany problem, otrzymają stosowne powiadomienia wraz z instrukcją, co zrobić w tej sytuacji. Zaleca też zalogowanie się do aplikacji, w których udostępniamy zdjęcia z Facebooka i sprawdzenie, do jakich fotografii mają one dostęp.

KWS

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.