REKLAMA

Włochy zanotowały rekord zgonów od II wojny światowej

2021-03-26 12:05
publikacja
2021-03-26 12:05
Włochy zanotowały rekord zgonów od II wojny światowej
Włochy zanotowały rekord zgonów od II wojny światowej
fot. Corona Borealis Studio / / Shutterstock

Najniższą liczbę urodzeń we Włoszech od zjednoczenia kraju przed 160 laty zanotowano w 2020 roku, czyli w pierwszym roku pandemii - podał w piątek krajowy Instytut Statystyczny Istat. Zarejestrowano też największą roczną liczbę zgonów od zakończenia II wojny światowej.

W raporcie "Dynamika demograficzna w czasie pandemii Covid-19 w 2020 roku" podkreśla się, że liczba urodzonych dzieci zmniejszyła się o 3,8 procent w porównaniu z 2019 rokiem. Urodziło się ich 404 tysiące; o 16 tysięcy mniej niż rok wcześniej.

Kolejne zjawisko to wzrost liczby zgonów o 17,6 procent w pierwszym roku pandemii. Zmarło 746 tysięcy osób, o prawie 112 tysięcy więcej niż w 2019 roku.

Pod koniec 2020 roku liczba ludności Włoch była mniejsza o 384 tysiące w porównaniu z początkiem roku. To oznacza, jak wskazał Istat, że zniknęła ludność tak dużego miasta, jak Florencja.

31 grudnia 2020 roku kraj zamieszkiwało 59,2 mln osób, o 0,6 proc. mniej niż rok wcześniej. (PAP)

sw/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
Czerwone łapki pod moimi komentarzami dowodzą tylko jak narody są otumanione. Brawo.!
lorelie
platforma obywatelska i wiosna mówią że w Polsce najgorzej :) co za półmozgi intelektualne
grab
A ty intelektualistko co zrobiłaś dla Polski?
the_mind_renewed
Czy już wszyscy są dostatecznie wystraszeni czy trzeba dostraszyć.
Warto przypomnieć słowa Huxleya: (26 July 1894 – 22 November 1963) was an English writer and philosopher.
Powstanie farmakologiczna metoda na to, aby ludzie kochali swoje zniewolenie i będzie to taki pewien rodzaj dyktatury bez łez. Stworzony zostanie
Czy już wszyscy są dostatecznie wystraszeni czy trzeba dostraszyć.
Warto przypomnieć słowa Huxleya: (26 July 1894 – 22 November 1963) was an English writer and philosopher.
Powstanie farmakologiczna metoda na to, aby ludzie kochali swoje zniewolenie i będzie to taki pewien rodzaj dyktatury bez łez. Stworzony zostanie bezbolesny obóz koncentracyjny dla całych społeczeństw, tak, że ludziom zostaną odebrane ich swobody obywatelskie, ale będą raczej z tego zadowoleni, ponieważ ich uwaga będzie odwracana od jakiejkolwiek chęci do buntu przez propagandę lub pranie mózgu, lub pranie mózgu wsparte metodami farmakologicznymi. I taka wydaje się być ostateczna rewolucja.”
Tak to wygląda: A
Większość Polaków, niczym owce, akceptuje bez oporu decyzje kolejnych rządów zdrajców i szabesgojów. Czy nie czas już się przebudzić? Gdzie podział się dawny duch narodowy? Jedynym rozwiązaniem jest nacjonalistyczna rewolucja duchowa.
lorelie
człowieku, co brałeś ? szpitale są wypełnione na full.. skąd się biorą takie thebille?
the_mind_renewed odpowiada lorelie
Wystraszyli cię dostatecznie ! Ale czy ty wiesz dlaczego są wypełnione (chorymi na GRYPĘ pod tytułem Covid) Gdzie naprawdę potrzebujący pomocy umierają w opuszczeniu. Następne w kolejce wydarzenie będzie głód bieda i beznadzieja, Ulice w Los Angeles już są nimi wypełnione gdzie wegetują w namiotach. Blokada kanału Wystraszyli cię dostatecznie ! Ale czy ty wiesz dlaczego są wypełnione (chorymi na GRYPĘ pod tytułem Covid) Gdzie naprawdę potrzebujący pomocy umierają w opuszczeniu. Następne w kolejce wydarzenie będzie głód bieda i beznadzieja, Ulice w Los Angeles już są nimi wypełnione gdzie wegetują w namiotach. Blokada kanału sueskiego zapowiada przyspieszenie tego procesu. Wszystko idzie zgodnie z planem elit. W efekcie tego ludzie zdolni są stratować się na śmierć aby dostać szczepionkę.
bha odpowiada lorelie
Niestety nawiedzonych krótkowidzów nie brakuje od samego początku Pandemii covid 19.Widzą to co chcą, co im jest wygodne, nic do nich nie dociera oprócz antycovidu w jak największej dawce. Żałosna krótkowzroczność na maxa
janekmaly
no to się zwolniło tak przynajmniej ze 50 tys nieruchomości
secundus
a szwecja? żyją tam jeszcze ludzie? przez rok czasu bez zabezpieczeń pewnie wszyscy poumierali......
kryzysio
I tak wszystkie łune łumrom.

Powiązane: Demografia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki