Wchodzi w życie zmiana cennika w mBanku

2017-09-21 11:57
publikacja
2017-09-21 11:57
FORUM

Od 21 września 2017 r. posiadacze kont osobistych w mBanku zostają objęci nowymi opłatami. Zmiany stawek są efektem uproszczenia cennika, co w wielu przypadkach niesie za sobą obniżki m.in. za zlecenia przelewów różnymi kanałami.

Wchodzi zmiana cennika w mBanku / fot. Krystian Maj / FORUM

O wprowadzanych przez mBank zmianach pisaliśmy już na łamach Bankier.pl przed dwoma miesiącami. Wówczas nowe stawki obejmowały wyłącznie klientów, którzy zdecydowali się na otwarcie rachunku nie wcześniej niż 21 lipca br. Od dzisiaj zapowiadane opłaty obejmują również tych, którzy korzystali z oferty banku przed aktualizacją cennika. Celem większości z nich jest uporządkowanie struktury taryfy prowizji i opłat, a także uproszczenie cen. Tym samym niektóre stawki zostały wyrównane, co w wielu przypadkach przekłada się na korzyść klienta.

Z największymi zmianami spotkają się posiadacze standardowego rachunku, którzy zapłacą maksymalnie 2 zł za zlecenie przelewu. Stawka ta obejmuje transakcje realizowane za pośrednictwem BOK i w placówce, a dotyczy zarówno zwykłych przelewów (wewnętrznych oraz zewnętrznych), jak i tych kierowanych na rachunki ZUS-u i US. Do tej pory opłaty te wynosiły od 2 do 10 zł. Najwięcej trzeba było zapłacić za zlecenie przelewu do ZUS-u i US w oddziale. Przelewy realizowane samodzielnie przez klienta (bankowość internetowa oraz automatyczny serwis telefoniczny) pozostają darmowe jak dotychczas. Korzystający z innych pakietów dostępnych w sprzedaży zostali całkowicie zwolnieni z opłat dotyczących wspomnianych operacji bez względu na kanał, którymi są realizowane.  

Ujednolicone zostały również opłaty za przelewy ekspresowe oraz SORBNET. W przypadku pierwszych z nich bank pobierał przed aktualizacją od 5 do 10 zł. Obecnie konto klienta zostanie obciążone opłatą w wysokości 5 zł. Z kolei, wysyłający przelewy SORBNET poniosą koszt w wysokości maksymalnie 35 zł, a nie od 35 do 39 zł jak do tej pory. Na plus można również odnotować rezygnację z opłaty za zmianę kodu PIN.

Trochę więcej zapłaci się natomiast za wysłanie przelewu SWIFT. Wcześniej mBank naliczał za niego od 20 do 200 zł (0,35 proc. wysokości przelewu). Obecnie klient zapłaci nie mniej niż 25 zł. Druga podwyżka wiąże się z wypłatami dokonywanymi w kasach banków krajowych, za które pobierane są teraz opłaty takie same jak w przypadku podjęcia gotówki za granicą, czyli 10 zł. Wcześniejsza stawka wynosiła 9,50 zł.

Monika Dekrewicz

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marcin321
A w październiku kolejna zmiana. Tym razem już nie tak radosna.

Wprowadzamy zmiany we wpłatomatach
Bezpłatnie skorzystasz z urządzeń sieci mBanku, Planet Cash oraz Cashline. Pieniądze nadal możesz wpłacać w urządzeniach Euronetu. Jednak od 14 listopada za każdą wpłatę pobierzemy prowizję w wysokości 0,
A w październiku kolejna zmiana. Tym razem już nie tak radosna.

Wprowadzamy zmiany we wpłatomatach
Bezpłatnie skorzystasz z urządzeń sieci mBanku, Planet Cash oraz Cashline. Pieniądze nadal możesz wpłacać w urządzeniach Euronetu. Jednak od 14 listopada za każdą wpłatę pobierzemy prowizję w wysokości 0,2 %, minimum 2 zł (opłata nie będzie pobierana w urządzeniach Euronetu zlokalizowanych w placówkach mBanku).
Prowizja nie dotyczy wpłat na rachunki eKonto z Pakietem Intensive, mKonto Aquarius Intensive i eMax.
cest_la_vie
Bo nie dosc ze dajesz im pieniadze to jeszcze musisz im za to zaplacic by wzieli, smiech na sali

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki