REKLAMA

Warszawskie urzędy obsłużą interesantów w trybie sprzed pandemii

2021-06-29 15:05
publikacja
2021-06-29 15:05

"Warszawa znosi część wymuszonych przez pandemię ograniczeń w obsłudze mieszkańców w ratuszu i w urzędach dzielnicowych. Od 1 lipca nie będzie już konieczne telefoniczne umówienie wizyty. Utrzymane będą obowiązki zachowywania dystansu, noszenia maseczek oraz dezynfekcji" - poinformował stołeczny ratusz.

Warszawskie urzędy obsłużą interesantów w trybie sprzed pandemii
Warszawskie urzędy obsłużą interesantów w trybie sprzed pandemii
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Od czwartku 1 lipca warszawiacy będą mogli wybrać, czy przyjść do urzędu bez umówionej wcześniej wizyty, czy też zarezerwować konkretną godzinę za pomocą internetowego systemu rezerwacji. Stołeczny ratusz przywraca system obsługi interesantów w trybie sprzed pandemii. Warszawiacy będą mogli załatwić swoje sprawy w poniedziałki w godzinach 8-18, a w pozostałe dni robocze od 8 do 16.

Nadal w urzędach będą obowiązywały obostrzenia sanitarne. Przebywający tam interesanci i urzędnicy muszą nosić maseczki i dezynfekować ręce. W siedzibie urzędu będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób.

Nie wszystkie urzędy otworzą się 1 lipca. Jak wskazał stołeczny ratusz "nieczynne będą siedziby Urzędu Stanu Cywilnego w dzielnicach: Białołęka, Ochota, Wesoła, Wilanów i Wola. Mieszkańcy tych dzielnic mogą załatwiać sprawy w pozostałych siedzibach USC. Nie obowiązuje rejonizacja".

Z urzędnikami można skontaktować się telefonicznie i za pomocą maila. Dane kontaktowe znajdują się na stronie miasta i stronach dzielnicowych oraz pod numerem telefonu 19115.

Składanie pism wymagających podpisu możliwe jest drogą pocztową lub elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP (pismo musi być podpisane profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym).(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk, Daria kania

mas/ dka/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Jeden przepis może zmienić wszystko w Polsce! Jeden, jedyny spowoduje, że większość patologi zniknie, w szpitalach, US ZeUS, a żyć i prowadzić biznes będzie się dobrze... A mianowicie...... Odpowiedzialność własnym majątkiem urzedasa za swoje decyzje.

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki