REKLAMA
Tour de spółki

W San Remo jak w Las Vegas: ślub w kasynie

2015-08-18 05:13
publikacja
2015-08-18 05:13
fot. theta / theta

We włoskim San Remo, tak jak w Las Vegas, można wziąć ślub w kasynie. Zgodę na to wyraziły władze miejskie. Ceremonia w sali gry kosztować będzie co najmniej 250 euro i będzie miała, jak się podkreśla, pełną moc prawną.

Zainteresowanie możliwością zawarcia związku małżeńskiego w kasynie było tak duże, że rada miasta w Ligurii po kilku miesiącach dyskusji zgodziła się ostatecznie w głosowaniu na to, aby to miejsce rozrywki dołączyło do listy obiektów, w których urzędnik stanu cywilnego może udzielić ślubu.

Tym samym miasto znane przede wszystkim z festiwalu piosenki dołączyło do wielu miejscowości w całych Włoszech, które ostatnio wyraziły zgodę na urządzanie ślubów na plaży, w teatrze czy na stadionie piłkarskim. Propozycja San Remo idzie znacznie dalej i jest najbardziej oryginalna ze wszystkich - zauważyła lokalna prasa.

Uroczystość w tamtejszym kasynie, jednym z symboli miasta, będzie przypominać te z amerykańskiej kolebki hazardu z tą jednak różnicą, że we włoskim nie ma specjalnej kaplicy. Urzędnik USC udzieli ślubu w jednej z kilku udostępnionych sal do gry lub w ogrodzie na dachu.

Poza tym postanowiono, że ceremonie będą odbywać się tylko dwa razy w miesiącu - w pierwszą sobotę i trzecią środę i tylko w godzinach od 10.00 do 14.00; tak, aby nie kolidowało to z napływem graczy.

Za ślub w środę trzeba będzie zapłacić 250 euro, a w sobotę - 380 euro.(PAP)

sw/ jhp/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki