Trudne czasy płatnej telewizji

27 proc. klientów myślało w ostatnim roku o rezygnacji z płatnej telewizji - wynika z Projektu cyfrowizja II, badania agencji mediowej MEC, a informuje o tym Gazeta Wyborcza.

(YAY Foto)

Dziś płatną telewizję w Polsce ma 66 proc. z 13,5 mln gospodarstw domowych, prawie 10 proc. mniej niż kilka lat temu. Największym graczem na rynku jest Cyfrowy Polsat z 3,5 mln klientów. Dalej plasują się NC+ z blisko 2,1 mln abonentów i UPC z 1,2 mln.

Wśród badanych, którzy w ciągu ostatniego roku porzucili płatną telewizję, ponad połowa jako główny powód podaje atrakcyjność oferty bezpłatnej naziemnej telewizji. Dla blisko 50 proc. decydująca była cena.

Więcej w Gazecie Wyborczej. (PAP)

sto/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~aa

od kilku lat te same filmy nie tylko w święta i coraz więcej uporczywych reklam, więc za co tu płacić, no i te bzdurne pakiety. Płacisz za coś czego nawet nie chcesz oglądać. Ja już dawno z tym zerwałem, powiedziałem sobie, że wrócę do platworm jak będzie cena za każdy program a nie pakiet. Wybieram sam tylko te które chcę oglądać i płacę a nie żebym płacił za pakiet 30 programów a oglądam jedynie 5.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~ferdek

https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ

Natrętne reklamy zniechecają. Blok reklamowy przerywany szczątkami serialu nie daje sie oglądać. TV SAT się znudziła. Na SAT ogląda sie kilka kanalów a tysięcy nie. Abonament trzeba płacic, choc naziemnej się nie ogląda.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 11 ~adam

Mam cyfrowy polsat od jego początku w najwyższym abonamencie i nie zamierzam już przedłużac umowy. TV oglada sie coraz mniej. Naziemna jest rozbudowana, wystarczajaca. Ale Internet dostarcza najwiecej treści.

! Odpowiedz
0 7 ~Effka

Za słaba oferta programowa i za wysoki abonament a w HBO lecą te same filmy przez miesiąc a jak jest premiera to przeciętny film emitowany w kinach w zeszłym roku, do tego coraz więcej reklam i ciągłe zmiany w liście kanałów(z góry narzucona lista), częste usterki techniczne wystarczy że popada śnieg lub średni deszcz i już są zakłócenia w odbiorze. a dodzwonić się do BOK-u graniczy z cudem a ceny połaczeń są wysokie i czas oczekiwania np 20 min. dodatkowo wciskają "upośledzone dekodery"i jeszcze każą za nie płacić lub ich wynajem....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 29 ~ola

W Kanadzie jest tak , że można sobie wybrać kanały które chce się oglądać a nam się wciska całe pakiety z całym śmieciem.

! Odpowiedz
0 14 ~Dżejms

Dokładnie. Taki chłam jak leci w tych kanałach to naprawdę nie rozumiem kto to ogląda? Pacjenci psychiatryków? Taki Disney to dla jakichś upośledzonych umysłowo. Te Hany zamotany to poprostu jacyś nienormalni robią.

! Odpowiedz
13 3 ~autor odpowiada ~Dżejms

ale 'o dwóch takich co ukradli księżyc' to byś obejrzał, nie Dżejms?

! Odpowiedz
0 6 ~Święty

Dokładnie dlatego zrezygnowałem z nc+. Chcieli dostać cieczki ... Jak wchodziła n-ka to można było wybrać kanały tematyczne. Po przejęciu przez francuzów wprowadzili chore pakiety z całym śmietnikiem. Dodatkowo umowa wiążąca na 2 lata nie dając nic w zamian. W telefoniach jak jest umowa na dwa lata to przynajmniej dają telefon za obniżoną cenę a w nc+ dekoder nie jest twoją własnością itd ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil