REKLAMA

Tauron wybuduje farmę fotowoltaiczną o łącznej mocy 46 MW

2022-11-07 09:50
publikacja
2022-11-07 09:50

Tauron wybuduje nową farmę fotowoltaiczną o łącznej mocy 46 MW - podała spółka w komunikacie prasowym. Farma będzie składać się z ponad 80 tys. paneli, a jej powierzchnia zajmie blisko 50 ha. Produkcja z instalacji pozwoli na pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną blisko 17 tys. gospodarstw domowych.

Tauron wybuduje farmę fotowoltaiczną o łącznej mocy 46 MW
Tauron wybuduje farmę fotowoltaiczną o łącznej mocy 46 MW
/ Tauron

"Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim" - napisano.

"Nowy projekt OZE to dowód na to, że nawet w czasie kryzysu energetycznego Zielony Zwrot Taurona nie zwalnia. W ostatnich tygodniach zakończyliśmy budowę farmy wiatrowej w Piotrkowie Trybunalskim i ogłosiliśmy budowę kolejnej elektrowni wiatrowej, tym razem w Nowej Brzeźnicy. Realizujemy ambitny plan transformacji naszego miksu wytwórczego. Do 2030 roku w odnawialnych źródłach energii chcemy zainstalować aż 3,7 GW mocy" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes zarządu Taurona, Paweł Szczeszek.

Inwestycję realizować będzie spółka Tauron Zielona Energia, która odpowiada w Grupie Tauron za przygotowanie inwestycji OZE, akwizycje projektów, a także prowadzi nadzór inwestycyjny nad farmami fotowoltaicznymi i lądowymi farmami wiatrowymi.

Tauron dysponuje obecnie trzema przemysłowymi elektrowniami słonecznymi, których moc wynosi 19 MW. (PAP Biznes)

alk/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (1)

dodaj komentarz
okiemprzyrodnika
W tym roku robiłem inwentaryzacje przyrodnicze pod 11 farm. Największa blisko 300 hektarów. Dużo ich powstaje, ale teraz wiatrowe wracają też do łask.

Powiązane: Fotowoltaika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki