Szumowski: Nie chcę odchodzić z Ministerstwa Zdrowia

2020-07-31 20:08
publikacja
2020-07-31 20:08
fot. Wojciech Koziol / FORUM

Nie chcę odchodzić z ministerstwa zdrowia – zadeklarował w piątek szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, pytany, czy zamierza odejść z resortu.

Minister zdrowia był w piątek gościem Polsat News. Był tam pytany o doniesienia medialne, iż rozważa odejście z ministerstwa zdrowia. "Wróciłem w tej chwili do pracy (minister pod koniec lipca przebywał na urlopie - PAP) i to pokazuje, że co jest w tej chwili istotne" – stwierdził. "Nie chcę odchodzić. W tej chwili jest wyzwanie koronawirusa" – podkreślił.

Do tego, czy minister zdrowia pozostanie w rządzie, odnosił się pod koniec lipca także premier Mateusz Morawiecki. "Ja wobec pana ministra Szumowskiemu nie mam żadnych innych planów, mam nadzieję na współpracę z panem ministrem" - mówił wtedy premier.

Jak dodał, jest przede wszystkim wdzięczny panu ministrowi Szumowskiemu za to, że tak wspaniale bronił Polaków przed koronawirusem. "Za to, że tak odważnie podejmował te decyzje i dzięki niemu przeszliśmy tę fazę w miarę suchą nogą, a jeżeli będzie druga fala, myślę, że się nauczyliśmy żyć coraz lepiej z tą epidemią" – mówił szef rządu.

nmk/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
anna_domagalczyk
No, respiratory ani kasa za nie nie wróciła (a ktoś ją przytulił), maseczki przycichły, a druga fala to drugie zakupy. A po odejściu z MZ to jeszcze mogłyby się zacząć uwagi, że te kilkadziesiąt baniek to była pewnie taka odprawa na bogato.
carlito1
Prawie jeszcze druga fala kasy .....
lorelie
Panie Szumowski wielki szacunek. Podczas gdy na zachodzie 40 000 ofiar to norma, u nas 1600. Uratował pan wiele tysięcy Polaków. Z maseczkami wyszło kiepsko, ale dokładnie takie same kupił Owsiak za nasze datki. Wtedy była panika i każdy kraj brzytwy się chwytał. Niech się pan trzyma !
anna_domagalczyk odpowiada carlito1
for money :-)))
masekrut555
Odejście z MZ w czasie koronawirusa to jak sypanie akcjami Mercatora w szczycie zachorowań
jes
Też bym nie opuszczał takiej żyły złota.
tindala
Czyżby kolejny wyznawca hejtera z Brukseli ??
pstrzezek
Z uśmiechem się czyta to co chcą bądź nie dani ministrowie z premierem na czele. Zabawne ludki z szachownicy

Powiązane: Kłopoty ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki