REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Singapur zdecydował się żyć bez kwarantanny, testów i codziennej statystyki

2021-06-25 21:07
publikacja
2021-06-25 21:07

Singapur wprowadza taktykę "życia z Covidem" - bez kwarantanny, tekstów i codziennej statystyki. To państwo-miasto odniosło jeden z największych na świecie sukcesów w walce z Covid-19. Władze podały, że będą traktować koronawirusa jak inne choroby endemiczne, np. grypę.

Singapur zdecydował się żyć bez kwarantanny, testów i codziennej statystyki
Singapur zdecydował się żyć bez kwarantanny, testów i codziennej statystyki
fot. Miguel Vidal / / Shutterstock

Ogłoszono, że celem nie będzie całkowite wykluczenie zakaźności, a osoby chore nie będą musiały się izolować, nie będzie także ogłaszania codziennych ilości przypadków zakażeń, ani innych związanych z tym statystyk. Jednak trzeba będzie poddać się testom, aby udać się do sklepu lub iść do pracy.

Władze Singapuru uważają, że teraz jest "nowa normalność życia z Covidem".

"Zła wiadomość jest taka, że Covid-19 może nigdy nie odejść. Dobra zaś jest taka, że możliwe jest normalne życie z nim. To oznacza, że wirus będzie się mutował i tym samym będzie żył w naszej społeczności" - napisali singapurscy ministrowie handlu, finansów i zdrowia w edytorialu do gazety "The Straits Times".

"Każdego roku wiele osób zapada na grypę. Przytłaczająca większość wraca do zdrowia bez konieczności hospitalizacji i z niewielką ilością leków lub bez leków. Jednak mniejszość, zwłaszcza osoby starsze i cierpiące na choroby współistniejące, może ciężko zachorować, a niektórzy umrzeć. Nie możemy tego wykorzenić, lecz jesteśmy w stanie przemienić pandemię w coś o wiele mniej zagrażającego, jak grypa, czy ospa wietrzna i żyć dalej" - czytamy w dzienniku.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Jak wiele krajów Singapur przeżył szczyt zakażeń w ubiegłym roku, gdy w połowie kwietnia odnotowano 600 przypadków dziennie. Potem mniejsza fala pojawiła się w sierpniu.

Ten 5,7-milionowy naród, trochę większy niż ludność Sydney, notował stale spadek zachorowań - do 20-30 dziennie. Łącznie zmarło tu 35 osób. Singapur radził sobie z Covid-19, wprowadzając ścisłe kontrole graniczne przy przyjeździe z większości krajów, w tym testy na granicy, kwarantannę w hotelu lub w domu. (PAP)

jo/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (15)

dodaj komentarz
adam.1983
trochę bez sensu, skoro chory nie musi się izolować oraz nie ma być statystyk to po co robić testy ?
abcx
Pełno tu rasizmu i nie tolerancji dla innych wirusów, obecność pozostałych 100 mln chorobotwórczych wirusów też powinna być badana przy próbie wejścia do sklepu...
trollmaster
czytaliście ten artykuł w ogóle czy tylko gęgacie radośnie jak gęsiory?

"Jednak trzeba będzie poddać się testom, aby udać się do sklepu lub iść do pracy."

Nowa Normalność (TM).
uczen_manueli_g
W tytule mowa o testach, pod zdjęciem o tekstach a jeszcze niżej ,że jednak trzeba będzie robić te testy...
1984
Chodzi o ten niejasny akapit?

"Ogłoszono, że celem nie będzie całkowite wykluczenie zakaźności, a osoby chore nie będą musiały się izolować, nie będzie także ogłaszania codziennych ilości przypadków zakażeń, ani innych związanych z tym statystyk. Jednak trzeba będzie poddać się testom, aby udać się do sklepu lub iść do
Chodzi o ten niejasny akapit?

"Ogłoszono, że celem nie będzie całkowite wykluczenie zakaźności, a osoby chore nie będą musiały się izolować, nie będzie także ogłaszania codziennych ilości przypadków zakażeń, ani innych związanych z tym statystyk. Jednak trzeba będzie poddać się testom, aby udać się do sklepu lub iść do pracy."

Gdy go dokładnie przeanalizować to wychodzi, że testom muszą sie poddać OSOBY CHORE. Nie muszą sie izolować ale aby wrócić do normalnosci muszą potwierdzić testem, że już nie noszą wirusa. Tak to odczytuję chociaż autor powienien pisać jaśniej.
kenn odpowiada 1984
Zakładając, że testy są obiektywne.

Ale nie są. Chodzi o to, by było jak najwięcej testów pozytywnych. Tymczasem nie ma żadnych realnych podstaw, by używać testów na covid. Czyli pic na wodę. Tak łatwo nie odpuszczą :P
broiniac odpowiada kenn
> Tymczasem nie ma żadnych realnych podstaw, by używać testów na covid.

No nie ma podstaw, chyba, że chcemy mieć informację czy ktoś jest zakażony, czy nie?
marekpoznan
Singapur ma najbardziej sensowną władzę na świecie, oczywiście że nie pozbędziemy się Covida i co teraz, będziemy zamykać dzieci w domach aby paru grubasów, palaczy czy innych bezmózgich istot co nie dbały o swoje zdrowie mogły dłużej pożyć...?
kris74keh
Mam nadzieję ,że inne kraje w tym nasz pójdą tą drogą.
ja3
Wypadałoby zapytać ile tam jeszcze tych kolejnych fal jest przygotowanych. Spodziewam się że dojdziemy co najmniej do 6.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki