REKLAMA

Serenity czeka z zawiadomieniem KNFu

2011-10-05 16:07
publikacja
2011-10-05 16:07
Ponad miesiąc temu donieśliśmy o szalonej sesji na NewConnect, kiedy obroty na akcjach spółki Serenity wyniosły 15 milionów, a kurs w kilkanaście minut trzy razy przebił widły. Kilka dni później spółka poinformowała o zamiarze złożenia wniosku do KNF-u w związku z tą sprawą. Jak się dowiedzieliśmy od prokurenta spółki Marka Byliny, ostatecznie wniosek jeszcze nie został złożony. Zaistniała sytuacja jest obecnie analizowana. Zarząd zbiera dane, niezbędne do oddania sprawy do nadzorcy rynku.

Niedawno spółka Serenity informowała o wejściu nowych inwestorów w poczet akcjonariuszy spółki: Mirosław Karkosik oraz spółka mLife (w której kontrolny pakiet 70% posiada Roman Karkosik) zakupili po 4, 8% udziałów spółki. M. Bylina komentuje, że spółce udało się przyciągnąć tak znanego inwestora dzięki ciekawej strategii rozwoju firmy i bardzo korzystnej sytuacji na rynku opieki nad osobami starszymi. Nadal nie wiadomo, czy w akcjonariacie spółki pozostaje TFI Allianz, które nabyło 4,8% akcji tuż przed sesją z 26 sierpnia. Mniejszych akcjonariuszy martwi brak przekroczenia progu 5% przez nowych inwestorów i w związku z tym możliwość sprzedawania akcji na rynku bez przymusu podania tego do publicznej wiadomości. W połączeniu z brakiem podanej ceny, po której obejmowane były akcje, czy choćby informacji o ewentualnych lock-upach mogłaby powodować strach przed spadkiem kursu akcji. Tym niemniej Mirosław Karkosik zapowiedział możliwość przekroczenie progu 5% głosów. Bardzo kontrowersyjna okazała się w tym kontekście część wypowiedzi zarządu w raporcie EBI z 29 sierpnia, w której jako podejrzewaną przyczynę manipulacji kursem została wymieniona „realizacja zakupu tanich (w piątek wyjątkowo i ostatni raz tak tanich) akcji” – obecnie kurs akcji jest na poziomie niższym od kursu w dniu opublikowania raportu.

Obecnie Zarząd zamyka dwie kolejne transakcje inwestycyjne z inwestorami oraz ciągle prowadzi rozmowy z kolejnymi. Analizuje też rynek pod kątem potencjalnych akwizycji, szczególnie z uwagi na atrakcyjne ceny rynkowe, za które obecnie można przejąć placówki. Pierwsza, polska sieć domów seniora wzbudziła duże zainteresowanie wśród funkcjonujących już na rynku podmiotów, którym trudno jest w pojedynkę prowadzić ten biznes, głównie z uwagi na zjawisko skali.

Trwają też przygotowania do upublicznienia Serenity Nieruchomości. Według zapowiedzi Marka Byliny – spółka zależna Serenity – zadebiutuje w pierwszym kwartale 2012 roku na rynku NewConnect lub na rynku głównym. Decyzja zależy od ostatecznej wartości oferty, która obecnie jest szacowana na kilkadziesiąt milionów złotych.


/MŚ
Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki