Samochód Lecha Wałęsy na sprzedaż za 100 tys. zł

Jeśli marzyliście kiedyś o tym, by posiadać samochód, którym niegdyś jeździł prezydent Polski, to teraz macie okazję to marzenie spełnić. W serwisie Allegro pojawiła się niecodzienna oferta. Można tam kupić auto należące do Lecha Wałęsy. Realizacja tego marzenia nie jest jednak tania.

„Volkswagen caravelle z historią” – taką nazwę nosi oferta sprzedaży samochodu należącego kiedyś do Wałęsy. Rocznik auta to 1983, a cena... 100 tys. zł. - Auto do generalnego remontu, nie przedstawia wartości użytkowej, jego wartością jest historia – czytamy w opisie oferty na Allegro.

(Allegro)

Samochód jest dostępny w opcji „kup teraz”, a oferta jest aktualna do piątku 26 października. Skąd wysoka cena pojazdu? Jak uzasadnia pan Dariusz, sprzedający samochód, w rozmowie z „Super Expressem”, „ta cena wynika z obiecanych i nigdy nie danych przez prezydenta Lecha Wałęsę 100 milionów starych złotych dla każdego Polaka”.

Jako potwierdzenie faktu, że samochód faktycznie należał wcześniej do Lecha Wałęsy, sprzedający opublikował zdjęcie byłego prezydenta i jego rodziny na tle auta. Zgadzają się zarówno model, jak i rejestracja pojazdu.

Wartość volkswagena T3 caravelle z 1983 roku to dziś kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Źródło:
Firmy:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 lightning_network

Zygmunt Kaczkowski, wybitny pisarz, największy konkurent Henryka Sienkiewicza. Ale niestety był też konfidentem. Każdy zapytany na ulicy kojarzy Henryka Sienkiewicza, a nikt Zygmunta Kaczkowskiego. Tak samo będzie i tym razem...

! Odpowiedz
2 9 jendreka

To tyle ile obiecywał wszystkim Polakom.

! Odpowiedz
0 0 sel

Co by nie mówić w 1937 r PKB w Polsce na osobę było ponad 3 razy niższe niż w Europie zachodniej, a wojna jeszcze to pogorszyła na dodatek 80% analfabetów i ponad 50% bezrobotnych jak łatwo się o tym zapomina...

! Odpowiedz
3 26 do_niczego

Większość Polaków zasuwa za 2-3 tyś zł i z tego jeszcze kredyt hipoteczny musi spłacić a ktoś sobie wyceni starego grata na 100 tyś zł i jeszcze do remontu bo jeździł nim jakiś WAŁĘSA. Do kąd zmierza ten świat. Jeden na drugim tylko chce się wzbogacić.

! Odpowiedz
3 43 janusz1960

To chyba to auto które Wałęsa kupił jak wygrał w Totolotka :)

! Odpowiedz
9 27 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
18 86 prs

Takie "pamiatki" powinny niezwlocznie skonczyc w smietniku historycznego zapomnienia - ktorym w tym przypadku bedzie mocna prasa hydrauliczna na jednym ze zlomowisk, po czym dobrze rozgrzany piec w najblizszej hucie.

! Odpowiedz
17 93 rejent

Gdybym stał się nabywcą tego auta, zameldowałbym się w świętokrzyskim i zarejestrował auto pod tablicami indywidualnymi T0 BOLEK. Nie żal byłoby mi 1000 zł.

! Odpowiedz
11 45 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 70 specjalnie_zarejstrowany1

ten zyciorys jest przeciez ciagle remontowany podobnie jak wielu mu podobnym ludziom ktorzy teraz sie chca przefarbowac na obroncow "wolnosci i konstytucji"

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia