Rosja podnosi ceny paliwa i transportu publicznego

W pierwszych dniach 2018 roku rosną w Rosji ceny paliwa i biletów komunikacji miejskiej. Rosyjscy analitycy przewidują, że konsekwencją tego wzrostu będą najpierw podwyżki usług, a w następnej kolejności - towarów.

(fot. Konstantin Kokoshkin / Russian Look)

Rząd Federacji Rosyjskiej postanowił w nowym roku podnieść wysokość akcyzy na paliwa. Jak wyliczyli eksperci, cena jednego litra benzyny i oleju napędowego wzrośnie o 1 rubel i 18 kopiejek. Ta podwyżka przełoży się nie tylko na bezpośrednie wydatki kierowców, ale będzie miała wpływ na wzrost podatku od samochodów z silnikami o dużej mocy. Przykładowo właściciel auta o silniku, którego moc przekracza 500 koni mechanicznych, zapłaci rocznie podatek w wysokości 651 tys. rubli, czyli w przeliczeniu około 9400 euro.

W pierwszych dniach nowego roku wzrastają także ceny biletów transportu publicznego. Średnio bilety autobusowe, trolejbusowe, kolei podmiejskich i metra będą kosztować o prawie 4 proc. więcej.

Eksperci ostrzegają, że podwyżki cen paliwa i przejazdów komunikacją miejską przyniosą w konsekwencji wzrost cen usług i podstawowych towarów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 5 2kbb

Rosja jest skończona.... !!! Ukraina wprowadziła kontrolę biometryczną na granicach od 1 stycznia, wskaźniki ekonomiczne na Ukrainie zaczynają mocno wzrastać... Ten kraj czeka gigantyczna praca aby w przyszłości doszusować do Europy i Polski ale dzisiaj po Majdanie został uwolniony w Ukraińcach duch wolności i przedsiębiorczości który w przeciwieństwie do Rosjan pozwoli temu krajowi na całkowite uniezależnienie się od zbrodniczego narodu z centrum w Moskwie. Druga sprawa czy Ukraińcy ze środkowej i wschodniej Ukrainy docenią w przyszłości to co Polska dla nich robi dzisiaj i czy będą się w stanie oderwać od mentalności Sowieckiej...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 17 ajwaj

1 Rubel 0,06 zl
""Rosja podnosi cene benzyny !!! Koniec z Rosja ""

Wstrzasajace INFO geo-ekonomiki ajencji poszlo po swiecie :)

! Odpowiedz
4 29 _jasko

"... cena jednego litra benzyny i oleju napędowego wzrośnie o 1 rubel i 18 kopiejek". W przeliczeniu na "nasze" cena im wzrośnie raptem o 7 groszy.

! Odpowiedz