Rosja jednak wciąż boi się utraty Mundialu

Rosjanie nie przestali się obawiać utraty Mundialu. Jak sugerują rosyjskie media, wciąż nad ich krajem wisi widmo odebrania prawa do organizacji piłkarskich Mistrzostw Świata. W ostatnich tygodniach dyskusja na ten temat już kilkakrotnie osiągała w Rosji swoje apogeum.

Gdy tylko pojawiły się pierwsze doniesienia o aresztowaniu skorumpowanych działaczy Światowej Federacji Piłki Nożnej, natychmiast rosyjscy politycy podnieśli alarm. Twierdzili, że Zachód chce poniżyć Rosję, odbierając jej prawo organizacji Mundialu 2018. Nawet prezydent Władimir Putin osobiście skrytykował amerykańskie służby za wtrącanie się w nie swoje sprawy, czyli prowadzenie śledztwa, dotyczącego nadużyć działaczy FIFA.

Wypowiedź jednego z członków komisji zajmującej się audytem konkursów organizowanych przez Federację, sugerująca że Rosja straci mistrzostwa jeśli okaże się, że dawała łapówki, wywołała falę oburzenia. Dyskusja przycichła po ostatnim oświadczeniu władz FIFA, z którego wynikało, że Moskwa nie korumpowała komisji konkursowej.

Spokój trwał zaledwie dwa dni, bowiem kolejną falę spekulacji wywołał tekst opublikowany w hiszpańskiej prasie. Autor artykułu twierdzi, że Federacja piłkarska prowadzi tajne rozmowy z Katarem, aby wziął na siebie organizację Mundialu w 2018 i 2022 r. Rosja miałaby zostać pozbawiona tego przywileju za rolę jaką odgrywa w kryzysie ukraińskim.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/to/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~pazdan

Przygotowanie do Mundialu idzie pełną parą.
Do Polski,Rumunii,Łotwy,Estonii,Gruzji Amerykanie zwożą ciężki złom wojskowy,uzbrojone rakiety wycelowane w Moskwę.Przez Polskę,Słowację,pribałtyki przejeżdżają ciężkie kolumny pancerne jankesów.Eskadry dronów
sterowanych przez amerykańskich operatorów cichaczem pruje nasze niebo.Stawiają zwodzone mosty przez Wisłę po którym w czołgu przejeżdża amerykański generał z cygarem w zębach i odbiera saluty polskiego oficera.W Lublinie w koszarach trwa musztra brygady (4500 dusz) serdecznych przyjaciół banderowców,Litwinów i polskich żołnierzy.Utworzona jednostka to LITPOLUKRBRIG poczytajcie sobie o nich.Amerykańskie kanonierki naszpikowane rakietami i sprzętem wojny elektronicznej na Bałtyku 30 km w linii prostej od Kaliningradu.Jednym słowem przygotowania do "Mundialu" idzie pełną parą podobnie jak przed Olimpiadą Zimową w Sochi.
Wiecie jak to się potem działo? Pamiętacie doskonale.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil