REKLAMA

Restauracja czynna mimo zakazu. Sanepid musiał odstąpić od kontroli

2021-03-05 17:55
publikacja
2021-03-05 17:55
fot. Marcin Szkodzinski / FORUM

Restauracja "Góra i dół" działa w Kaliszu mimo zakazu, a pracownicy sanepidu musieli odstąpić od kontroli. Przedsiębiorcy zgłosili wobec niej sprzeciw, mają do tego prawo – poinformował w piątek PAP dyrektor kaliskiego sanepidu Marek Stodolny.

Restauracja "Góra i dół" - jako pierwsza w Kaliszu - została w środę otwarta mimo zakazu. Tuż po otwarciu pojawili się pierwsi goście. Właściciel zapewnił, że w lokalu zadbano o przestrzeganie przepisów sanitarnych.

Szef kaliskiego sanepidu Marek Stodolny powiedział wtedy PAP, że złamano prawo i zapowiedział kontrolę lokalu w czwartek. Przedstawiciele sanepidu pojawili się w lokalu po godz. 18.

"Musieliśmy odstąpić od kontroli; przedsiębiorcy powołali się na artykuł 59 prawa przedsiębiorców o sprzeciwie wobec podjęcia i wykonywania czynności kontrolnych" – powiedział dyrektor Marek Stodolny. Dodał, że zrobili to zgodnie z prawem.

W ciągu trzech dni roboczych – jak wyjaśnił Stodolny – właściciele restauracji muszą złożyć na piśmie uzasadnienie w sprawie sprzeciwu. "Kiedy otrzymamy pismo, to z kolei my mamy trzy dni na jego rozpatrzenie. Wtedy albo uznam, że sprzeciw był zasadny, albo że nie i podejmę decyzję" – wyjaśnił.

Restauratorzy mogą otrzymać karę finansową - od 10 do 30 tys. zł.(PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska

bak/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki