REKLAMA

RELPOL: Zakończenie budowy hali produkcyjnej

2022-01-28 13:28
publikacja
2022-01-28 13:28
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 5 / 2022
Data sporządzenia: 2022-01-28
Skrócona nazwa emitenta
RELPOL
Temat
Zakończenie budowy hali produkcyjnej
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Relpol S.A. w Żarach informuje, o zakończeniu inwestycji polegającej na wybudowaniu nowej hali produkcyjnej. O inwestycji tej Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 31/2020 z dnia 22.12.2020 r.

Na przełomie 2021/2022 r. trwała relokacja parku maszynowego automatycznych linii produkcyjnych przekaźników miniaturowych.
Nowa hala została zaprojektowana i wykonana w oparciu o najlepsze doświadczenia w budowie powierzchni przemysłowych z zastosowaniem najnowocześniejszych materiałów oraz rozwiązań minimalizujących zużycie energii i negatywny wpływ na środowisko. Wykonawca sprostał wysokim wymaganiom architektonicznym związanym z charakterem tej budowli, miejscem lokalizacji i harmonią z otoczeniem.
Inwestycja zapewnia udoskonaloną organizację produkcji, podniesienie jakości produkcji oraz przestrzeń do podniesienia mocy produkcyjnych w obszarze właśnie przekaźników miniaturowych, które stanowią jedną w głównych grup produktowych Spółki. Przekaźniki miniaturowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu jak np. w elektronice, systemach automatyki przemysłowej, układach sterujących, sprzęcie AGD itd.
Po uzupełnieniu parku maszynowego, zwiększenie mocy produkcyjnych planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku.
Nowa przestrzeń produkcyjna, uzyskana w istniejących pomieszczeniach po relokacji maszyn i urządzeń do nowego budynku, prowadzić będzie w kolejnych miesiącach do usprawnień organizacji produkcji i automatyzacji w pozostałych grupach produktów.
Pomimo utrudnień w realizacji zadania spowodowanych galopującymi cenami oraz brakiem dostępności materiałów, inwestycja została ukończona w ramach przyjętego budżetu.
Z uwagi na zwiększenie zakresu prac budowlanych w stosunku do pierwotnych zapisów umowy a także ze względu na okresowo trudniejsze warunki atmosferyczne, termin zakończenia inwestycji w wyniku obopólnych uzgodnień przesunięty został o 3 miesiące.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-01-28 Krzysztof Pałgan p.o. Prezesa Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki