REKLAMA

Pure Biologics zawarł term sheet z ACRX Investments dot. finansowania

2023-03-17 14:48
publikacja
2023-03-17 14:48

Pure Biologics, w ramach prowadzonego procesu przeglądu opcji strategicznych, zawarł term sheet z ACRX Investments dotyczący możliwości udzielenia spółce finansowania - podał Pure Biologics w komunikacie. ACRX może udzielić spółce nie mniej niż 12 mln zł pożyczki konwertowalnej na akcje nowej emisji.

Pure Biologics zawarł term sheet z ACRX Investments dot. finansowania
Pure Biologics zawarł term sheet z ACRX Investments dot. finansowania
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Środki pozyskane w ramach transakcji mają zostanć przeznaczone na dalsze finasowanie prac badawczo-rozwojowych spółki, w tym pokrycie wkładu własnego uzupełniającego środki dotacyjne w wysokości 64,88 mln zł, które zostały przyznane w związku z umowami dofinansowania przez ABM projektów PB003 i PB004, a także kontynuację strategii rozwoju nakierowaną na rozwój tych projektów.

Pożyczka ma być udzielona na dwa lata, a odsetki wynosić będą 10 proc. w skali roku oraz zostaną objęte konwersją na akcje nowej emisji.

Jak podano, jeśli spółka zdecyduje o SPO, na żądanie spółki ACRX będzie zobowiązany do wzięcia udziału w ofercie publicznej i objęcia akcji, przy czym ich liczba nie będzie wyższa niż 1/3 wszystkich akcji oferowanych. ACRX będzie zobowiązany do złożenia zapisu na akcje po cenie emisyjnej pomniejszonej o dyskonto w wysokości 10 proc.

Ponadto, Pure Biologics zaoferuje ACRX objęcie 154.272 imiennych warrantów subskrypcyjnych, które będą uprawniały ACRX do objęcia 154.272 akcji spółki po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej akcji.

Intencją stron jest podpisanie umowy inwestycyjnej w terminie do 30 kwietnia 2023 roku.

W komunikacie podano, że w ramach prowadzonych rozmów ze spółką inwestor nie wyklucza dalszego zaangażowania w jej rozwój, aby z pozycji inwestora strategicznego zaspokoić potrzeby finansowe i kapitałowe w 2023 r.

ACRX to europejska firma zajmująca się transakcjami i dystrybucją na rynku praw transmisji telewizyjnych oraz będąca inwestorem w takich obszarach jak nowe technologie, aplikacje internetowe i biotechnologia. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
z tym spółka padnie nieomalże zaraz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki