Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Psychoterapia to rehabilitacja. Można odliczyć ulgę

Osoba niepełnosprawna odliczy od dochodu wydatki poniesione na prywatne sesje terapeutyczne - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

(Bankier.pl)

Osoba niepełnosprawna będzie mogła skorzystać z ulgi na psychoterapię - podaje dziennik.

Zgodnie z art. 26 ust. 7a pkt 6 ustawy o PIT za wydatki rehabilitacyjne uważa się m.in. te za pobyt na leczeniu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, w zakładzie rehabilitacji leczniczej oraz odpłatność za zabiegi rehabilitacyjne - czytamy w "Rz".

Gazeta powołuje się na przykład kobiety z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, od września 2019 roku opłacającej indywidualne sesje u psychoterapeuty ze względu na odległe terminy w publicznej przychodni, która zapytała czy w PIT - 37 za 2019 rok może odliczyć od dochodu poniesione koszty.

Jak podaje gazeta, dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że sesje u psychoterapeuty spełniają przesłanki uznania ich za zabiegi rehabilitacyjne, o których mowa w ustawie podatkowej i zaznaczył, że warunkiem ich uznania jest posiadanie dokumentów stwierdzających sfinansowanie tych wydatków. 

Autorka: Monika Witkowska

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 mmaciek89

Mam nadzieję, że dzięki temu część osób odważy się skorzystać z psychoterapii. Na dobrą sprawę nie trzeba nawet wychodzić z domu, bo można zamówić sesję online na avigon.pl i za pośrednictwem internetu skorzystać z fachowej pomocy doświadczonych psychologów.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.