REKLAMA

Psychoterapia to rehabilitacja. Można odliczyć ulgę

2019-12-13 04:45
publikacja
2019-12-13 04:45

Osoba niepełnosprawna odliczy od dochodu wydatki poniesione na prywatne sesje terapeutyczne - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

/ Bankier.pl

Osoba niepełnosprawna będzie mogła skorzystać z ulgi na psychoterapię - podaje dziennik.

Zgodnie z art. 26 ust. 7a pkt 6 ustawy o PIT za wydatki rehabilitacyjne uważa się m.in. te za pobyt na leczeniu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, w zakładzie rehabilitacji leczniczej oraz odpłatność za zabiegi rehabilitacyjne - czytamy w "Rz".

Gazeta powołuje się na przykład kobiety z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, od września 2019 roku opłacającej indywidualne sesje u psychoterapeuty ze względu na odległe terminy w publicznej przychodni, która zapytała czy w PIT - 37 za 2019 rok może odliczyć od dochodu poniesione koszty.

Jak podaje gazeta, dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że sesje u psychoterapeuty spełniają przesłanki uznania ich za zabiegi rehabilitacyjne, o których mowa w ustawie podatkowej i zaznaczył, że warunkiem ich uznania jest posiadanie dokumentów stwierdzających sfinansowanie tych wydatków. 

Autorka: Monika Witkowska

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mmaciek89
Mam nadzieję, że dzięki temu część osób odważy się skorzystać z psychoterapii. Na dobrą sprawę nie trzeba nawet wychodzić z domu, bo można zamówić sesję online na avigon.pl i za pośrednictwem internetu skorzystać z fachowej pomocy doświadczonych psychologów.

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki