REKLAMA

Przychody Elementala spadły w drugim kwartale z powodu pandemii Covid-19

2020-08-31 22:54
publikacja
2020-08-31 22:54
Elemental

Skonsolidowane przychody Elemental Holding w drugim kwartale 2020 roku spadły kdk o około 43 proc., co jest spowodowane rozprzestrzenianiem się pandemii Covid-19 - poinformowała spółka w komunikacie, powołując się na wstępne szacunkowe dane.

W segmencie SAC spadek przychodów wyniósł około 45 proc. kdk, w segmencie PCB o około 9 proc. kdk, w Non-Ferrous około 60 proc. kdk, natomiast w segmencie WEEE nie odnotowano spadków przychodów w okresie trwania pandemii COVID-19.

Wstępny szacunkowy spadek przychodów został określony poprzez porównanie skonsolidowanych przychodów grupy kapitałowej Elemental Holding za pierwszy kwartał 2020 roku ze wstępnie wyliczonymi przychodami z drugiego kwartału 2020 roku. Zarząd uznał, że wpływ pandemii COVID-19 na działalność grupy w pierwszym kwartale 2020 był nieznaczny i można uznać ten okres za referencyjny dla szacowania spadku przychodów w pozostałych kwartałach 2020 roku.

"W wyniku działań prowadzonych przez zarząd spółki oraz zarządy spółek z grupy kapitałowej Elemental Holding udało się zapewnić płynność finansową spółek operacyjnych, a także zachować rentowność prowadzonej działalności pomimo okresowych problemów w zakresie międzynarodowego obrotu towarami, spowodowanych rozwojem pandemii COVID-19" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki