REKLAMA

Produkty Apple najczęściej kupują seniorzy?

2015-10-30 09:52
publikacja
2015-10-30 09:52
apple.com

Na produkty elektronicznego giganta – firmy Apple – najwięcej wydają starsi mężczyźni. Według badań, panowie po 65 roku życia są najwierniejszymi klientami i rocznie wydają prawie 1000 dolarów na urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka.

976 dolarów – tyle wydaje średnio co roku starszy (65+) Amerykanin na produkty Apple. To o ponad 300 dolarów więcej niż kobieta w tym samym wieku. Firma ma zdecydowanie więcej fanów w męskiej części społeczeństwa – donosi CNN Money za badaniem Slice Intelligence.

Średnie wydatki roczne na produkty Apple w Ameryce w podziale na poszczególne grupy demograficzne (w dolarach amerykańskich)

Płeć\Wiek

18-24 lata

25-34 lata

35-44 lata

45-54 lata

55-64 lata

65+

Mężczyzna

764

838

941

956

905

976

Kobieta

573

562

615

706

675

667

Źródło: Slice Intelligence, październik 2015

Analitycy próbują argumentować wspomnianą sytuację na rynku i wskazują na możliwość zawyżenia statystyk przez częste kupowanie przez osoby starsze produktów Apple z przeznaczeniem na prezent.

Biorąc pod uwagę to, jaki produkt sprzedaje się w danej grupie najlepiej, seniorzy najczęściej decydują się na iPady. Nowe zegarki Apple Watch cieszą się największą popularnością wśród 35-44 latków.

/mg

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~acd
najlepiej goli się seniorów ... każdy fryzjer o tym wie ...
~FanbojApple
Nie wiem jak iPhone bo nie užywałem ale ich komputery są średnio przydatne do pracy.
Do zabawy też niezbyt bo gry na OSX mają wyższe wymogi i wolniej chodzą...

To się może nadać na komputer do internetu.... Facebooka i takich bzdet.

Co w sam raz dla starszego emeryta pasuje. System łatwy w obsłudze,
Nie wiem jak iPhone bo nie užywałem ale ich komputery są średnio przydatne do pracy.
Do zabawy też niezbyt bo gry na OSX mają wyższe wymogi i wolniej chodzą...

To się może nadać na komputer do internetu.... Facebooka i takich bzdet.

Co w sam raz dla starszego emeryta pasuje. System łatwy w obsłudze, niewiele oferujący ale to co starszy pan potrzebuje to ma. Więcej nie ma ale to tylko ułatwia starszemu panu korzystanie...
~Misza
Posiadam 3 urzadzenia Apple (3 laptopy oraz MacMini) oraz 2 PCty (lapciaka oraz zwykly desktop). Problem z Apple jast taki ze Planned Obsolescence jest niewiarygodny. Apple poprostu bardzo szybko wstrzymuje uaktualnienia do poprzednich wersji systemu i ich urzadzenia staja sie bezuzyteczne (np przegladarki internetowe). PCty dzialaja Posiadam 3 urzadzenia Apple (3 laptopy oraz MacMini) oraz 2 PCty (lapciaka oraz zwykly desktop). Problem z Apple jast taki ze Planned Obsolescence jest niewiarygodny. Apple poprostu bardzo szybko wstrzymuje uaktualnienia do poprzednich wersji systemu i ich urzadzenia staja sie bezuzyteczne (np przegladarki internetowe). PCty dzialaja bez problemu. Kolazanka w pracy od 2 dni walczy z updatem El Capitano bo zawiesza sie w trakcie uaktualnienia. Apple produkuje ladne lapciaki ale nie sa warte swej ceny bo w srodku i tak zapakowany jest Samsung oraz Intel.
~Under30
Bardzo ciekawa wiadomość!!! Taka w sam raz na stronę główną. Od samego rana zastanawiałem się kto kupuje produkty tej firmy, a tu proszę, odpowiedź nadeszła wcześniej niż się spodziewałem.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki