Prezes ING: Banki mają przyszłość. Ale nie wszystkie

Zdaniem Brunona Bartkiewicza, prezesa ING Banku Śląskiego, pogłoski o rychłej śmierci banków są mocno przesadzone. Jednak jego zdaniem nie każdy z banków utrzyma się na rynku. Wiele organizacji będzie musiało dostosować się do zmieniającej rzeczywistości.

Już na początku kongresu Impact fintech’17 padło kluczowe pytanie. Czy w roku 2030 ktokolwiek będzie jeszcze potrzebował takich organizacji jak banki? Czy fintechy mogą zagrozić bankom i czy banki mają w ogóle przed sobą przyszłość?

 - W moim głębokim przekonaniu banki mają przyszłość, tyle tylko, że nie wszystkie - mówi Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego. - Jeżeli organizacja się nie dostosowuje, do bieżącego tempa zmian, a ono jest naprawdę bardzo duże, to ta organizacja musi umrzeć, nie ma innego wyjścia.Takie dinozaury nie będą pasować - dodaje.

- Kolejny mit jest taki, że fintechy to takie podmioty, które chcą koniecznie wszystkie wchodzić w niszę i wypychać banki. To jest pewnie 10 proc. takich podmiotów, które nazywamy fintechami, które mają wizję, że zbudują coś alternatywnego dla banku.Pozostałe 90 proc., czyli podstawowa masa, to są fintechy, czyli takie podmioty, które chcą bankowi dać coś, co zwiększa jego zdolność do konkurowania. Dlatego kiedy pytamy, czy fintechy są zagrożeniem dla sektora bankowego, to moja odpowiedź brzmi: wręcz przeciwnie, są wielką szansą, bo to jest ogromna grupa nowych dostawców, którzy przychodzą z nowymi pomysłami, którzy mają świetne idee, zainwestowali własne pieniądze żeby sprawdzić, czy ostateczny klient jest nimi zainteresowany, mają wielką pasję - mówi Bunon Bartkiewicz.

Justyna Smolińska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 lelo1949

Nie wszystkie ma rację ,napewno nie te ,które nie będą finansować energetyki

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

Darmowy program
PIT 2017

e-pity logo
Copyright 2009-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl