Prezes ING: Banki mają przyszłość. Ale nie wszystkie

Zdaniem Brunona Bartkiewicza, prezesa ING Banku Śląskiego, pogłoski o rychłej śmierci banków są mocno przesadzone. Jednak jego zdaniem nie każdy z banków utrzyma się na rynku. Wiele organizacji będzie musiało dostosować się do zmieniającej rzeczywistości.

Już na początku kongresu Impact fintech’17 padło kluczowe pytanie. Czy w roku 2030 ktokolwiek będzie jeszcze potrzebował takich organizacji jak banki? Czy fintechy mogą zagrozić bankom i czy banki mają w ogóle przed sobą przyszłość?

 - W moim głębokim przekonaniu banki mają przyszłość, tyle tylko, że nie wszystkie - mówi Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego. - Jeżeli organizacja się nie dostosowuje, do bieżącego tempa zmian, a ono jest naprawdę bardzo duże, to ta organizacja musi umrzeć, nie ma innego wyjścia.Takie dinozaury nie będą pasować - dodaje.

- Kolejny mit jest taki, że fintechy to takie podmioty, które chcą koniecznie wszystkie wchodzić w niszę i wypychać banki. To jest pewnie 10 proc. takich podmiotów, które nazywamy fintechami, które mają wizję, że zbudują coś alternatywnego dla banku.Pozostałe 90 proc., czyli podstawowa masa, to są fintechy, czyli takie podmioty, które chcą bankowi dać coś, co zwiększa jego zdolność do konkurowania. Dlatego kiedy pytamy, czy fintechy są zagrożeniem dla sektora bankowego, to moja odpowiedź brzmi: wręcz przeciwnie, są wielką szansą, bo to jest ogromna grupa nowych dostawców, którzy przychodzą z nowymi pomysłami, którzy mają świetne idee, zainwestowali własne pieniądze żeby sprawdzić, czy ostateczny klient jest nimi zainteresowany, mają wielką pasję - mówi Bunon Bartkiewicz.

Justyna Smolińska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 lelo1949

Nie wszystkie ma rację ,napewno nie te ,które nie będą finansować energetyki

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.