Policjanci ujęli hejtera, który groził śmiercią Katarzynie Lubnauer

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer podziękowała w poniedziałek stołecznym policjantom za ujęcie hejtera, który w niedzielę poprzez wulgarne e-maile kierował wobec niej groźby. Policjanci sprawcę zatrzymali w nocy z niedzieli na poniedziałek.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Dziennikarze Radia Zet ustalili, że osobą, która wysyłała e-maile, był funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej.

Jak wyjaśniła Lubnauer, w czasie emisji jednego z programów TVN 24 na adres kontaktowy stacji został przesłany mail z pogróżkami. W wiadomości poza wulgarnymi wyzwiskami pod adresem polityk, znalazła się groźba o treści: "trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza" (Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska śmiertelnie ranionego w styczniu tego roku; pisownia oryginalna).

Stacja zgłosiła to na policję, za co Lubnauer również podziękowała w poście.

"Wczoraj dopełniłam po telefonie z Policji formalności, w nocy ostrzegli mnie, że sprawca jest w mojej okolicy, żebym nie wychodziła" - napisała. Z kolei rano polityk dowiedziała się, że sprawca został ujęty w nocy. "Gratuluję Komendzie Stołecznej Policji sprawności i dziękuję za ostrzeżenie!" - podkreśliła.

Zaapelowała jednocześnie, aby sprawa ta była ostrzeżeniem dla "wszystkich twórców takich anonimowych gróźb, że nie są bezkarni". "A my i tak się nie przestraszymy, dzisiaj znowu spotkają mnie Państwo na ulicach Warszawy" - zapowiedziała Lubnauer.

Posłanka przyznała, że w Sejmie martwi ją "wszechogarniająca indoktrynacja". "Każdy telewizor w Sejmie jest włączony na TVP Info, na którym non stop są +paski grozy+, czyli wszystko, co ma hejtować i szerzyć nienawiść wśród tych, którzy oglądają, w stosunku do przedstawicieli opozycji; nie wiem na ile ten człowiek, bo nie wiem nic o jego zdrowiu psychicznym, o jego charakterze, pod wpływem tej spirali nienawiści, która jest szerzona, czy to nie miało wpływu" - powiedziała szefowa Nowoczesnej.

Dodała, że sama nie boi się wychodzić do ludzi, ale po tej sytuacji "częściej będzie zamykać drzwi w swoim pokoju sejmowym". 

Komentując to zdarzenie, rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak zwrócił uwagę, że w okresie przedwyborczym nie brakuje gróźb kierowanych wobec polityków wszystkich opcji. "Z naszej strony nigdy nie zabraknie determinacji w dotarciu do osób, którym wydaje się, że są anonimowe" - zapewnił.

Zatrzymany należał do Straży Marszałkowskiej

Zatrzymany przez Policję w związku z zawiadomieniem dot. kierowania gróźb karalnych pod adresem osoby publicznej jest funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej z 19-letnim stażem. Wobec funkcjonariusza wszczęto postępowanie dyscyplinarne - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu.

W komunikacie przekazanym w poniedziałek PAP CIS poinformowało, że w poniedziałek został zatrzymany przez Policje funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej w związku z zawiadomieniem dotyczącym kierowania gróźb karalnych pod adresem jednej z osób publicznych funkcjonariusz miał 19-letni staż. "Do dotychczasowego przebiegu jego kilkunastoletniej służby nie było żadnych zastrzeżeń" - zaznaczono w komunikacie CIS.

Szef Kancelarii Sejmu - podało CIS - "na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby". Ponadto poinformowano, że zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, "niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza".

Jestem zszokowana tą sytuacją - w ten sposób szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska skomentowała w rozmowie z dziennikarzami zatrzymanie funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej. Poinformowała, że wystąpiła do komendanta Straży o usunięcie dyscyplinarne strażnika ze służby.

Pytana, czy będą konsekwencję wobec komendanta Straży Marszałkowskiej, odpowiedziała: "Wobec osoby, która dopuściła się takich czynów będą konsekwencje". Podkreśliła też, że wystąpiła do komendanta Straży o usunięcie dyscyplinarne ze służby podejrzanego strażnika.

Kaczmarska zaznaczyła też, że nie był to wysoko postawiony funkcjonariusz, ale szeregowy pracownik Straży Marszałkowskiej. Dodała także, że wszyscy funkcjonariusze są weryfikowani. "Przechodzą testy, badania, weryfikację, pod względem bezpieczeństwa ABW, także wszystko ten pan miał przeprowadzone z procedurami, prawem i ustawą o Straży Marszałkowskiej" - powiedziała. (PAP)

autorzy: Karol Kostrzewa, Grzegorz Bruszewski

gb/ mrr/ agzi/ pś/ kos/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 silvio_gesell

I bardzo dobrze, grożenie śmiercią jest karalne.

! Odpowiedz
4 4 eagleeye

Oczywiście WSI24 zero info o tym że pan z Straży Marszałkowskiej w słuzbie był od 19 także sorry ale to nie PiSokracji nominat

! Odpowiedz
5 18 jacyna2017

Serio, policja złapała przestępcę!?
Za POprzedniej władzy nie do pomyślenia, a już jakiegoś funkcjonariusza to zapomnij!

! Odpowiedz
36 11 marxs

hahaha ale jajca potencjalny zabójca z PISowskiej straży marszałkowskiej,ośrodek propagandowo-hejterski w PISim Ministerstwie Sprawiedliwości (????!!!!) i pokoje dla zakochanych (hihi) na godziny wynajmowane w kamienicy szefa Najwyższej Izby Kontroli (hłehłehłe)

! Odpowiedz
24 8 staryznajomy

Sie zdenerwowal bo mu pokój ja godziny u Banasia zamkneli hahaha

! Odpowiedz
6 8 marianpazdzioch

To by znaczyło jedno - nawet tam wsadzają po kluczu partyjnym. Aż przypomniało mi się coś... Znam historię, działo się to jakieś 10-15 lat temu w urzędzie typu rolniczego, rządzonym oczywiście przez peezel, że po znajomości obsadzali nawet sprzątaczkę.

! Odpowiedz
6 13 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 eagleeye

@jes widzę że jak za PRL-u niewygodny obywatel miał swojego dobrego duszka komuszka :-)

! Odpowiedz
4 17 eagleeye

WSI24 Wiesz Więcej Mało Ważnych Rzeczy które ,zaraz urastają do miana "wydanie specjalne" :-)

! Odpowiedz
15 6 jes

A gdyby tak grożono twojemu wodzowi? Np. że go obudza przed 10?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.