REKLAMA

Policja przejęła cztery tony amfetaminy

2004-05-21 14:45
publikacja
2004-05-21 14:45
80 beczek BMK - półproduktu z którego powstać miały 4 tony amfetaminy - przejęli policjanci z gdańskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego. To rekordowa konfiskata narkotyków w Polsce. Półprodukt przypłynął do Gdyni z Chin, w beczkach mających zawierać olej sezamowy - powiedział Polskiemu Radiu Zbigniew Matwiej z Komendy Głównej Policji.

W czasie operacji przejęcia narkotyków pod kryptonimem "Szanghaj", zatrzymano również koło Grudziądza, trzech przestępców, którzy byli organizatorami przemytu. Wśród nich był obywatel Belgii. Dwaj pozostali to Polacy mieszkający na stałe w Niemczech. Wszyscy byli kompletnie zaskoczeni zatrzymaniem, zwłaszcza obecnością policjanta belgijskiego, który towarzyszył naszym policjantom w tej akcji.

Zatrzymany Belg jest szefem firmy transportowej i jednocześnie głównym organizatorem przemytu. Narkotyki miały trafić na rynek skandynawski oraz do krajów północnej i środkowej Europy. Jednocześnie z operacją przeprowadzoną na terenie naszego kraju, przestępców z tej samej grupy zatrzymali belgijscy policjanci u siebie. Również przy nich znaleziono duże ilości narkotyków. Wcześniej przestępcy zajmowali się przemytem alkoholu i papierosów.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki