Co drugi Polak składa reklamacje i robi to średnio pięć razy w roku wynika z badania IQS dla Digital Care, ale inne prawa konsumenta są im obce - podała w środę "Rzeczpospolita".


Jak poinformowała "Rz", tylko 16 proc. badanych przyznaje, że nie korzysta z praw konsumenckich. Mimo to - jak zauważa redakcja - wielu wciąż nie wie o nowych możliwościach walki o swoje, co dla firm mogłoby oznaczać wyzwania i koszty.
"Reklamacja dla wielu oznacza kłopotliwą procedurę bez szans na powodzenie. Ale to się zmienia" - zaznacza "Rz".
Z badania IQS dla Digital Care wynika, że elektronika to 43 proc. reklamacji, nieco poniżej 40 proc. wskazań zebrały odzież i obuwie. Tylko 12 proc. zgłaszało je w przypadku żywności, a usługi mają poniżej 10 proc. (w tym najwięcej, bo 9 proc. zrobiło to w przypadku firm telekomunikacyjnych, ale już banków – 4 proc., a 3 proc. wskazało usługi zdrowotne)".
oloz/ ktl/































































