REKLAMA

Poczta przegrała. Paczkomaty tylko dla InPostu

2016-06-29 12:11
publikacja
2016-06-29 12:11
Poczta przegrała. Paczkomaty tylko dla InPostu
Poczta przegrała. Paczkomaty tylko dla InPostu
fot. Radosław Przybył / / Bankier.pl

Kolegium orzekające przy Urzędzie Patentowym odrzuciło wniosek Poczty Polskiej o unieważnienie znaku słowno-towarowego Paczkomat. Tym samym potwierdziło, że uprawnionym do korzystania z tego znaku jest firma InPost - poinformowała spółka.

Poczta Polska żądała unieważnienia znaku Paczkomat, gdyż twierdziła, że ten znak nie nadaje się na rejestrację w Urzędzie Patentowym. Według narodowego operatora pocztowego, słowo "paczkomat" nie miało zdolności odróżniających się - nie jest oryginalne - co jest wymagane przy rejestracji nowego znaku towarowego. Ponadto Poczta Polska podnosiła jako argument, że samo słowo Paczkomat określa wyłącznie cechy tego urządzenia i jako takie nie nadaje się do rejestracji. Urząd odrzucił taką argumentację i uznał, że słowo Paczkomat jest zarówno oryginalne, jak i unikalne, tym samym podtrzymał rejestrację tego znaku na rzecz jego dotychczasowych właścicieli. C:\Users\W W\Pictures\PNG_do www\Paczkom_lewy_1+1+4_Paczuch_20x16cm.png

To bardzo dobra wiadomość, nikt bez naszej zgody nie będzie mógł teraz używać słowa Paczkomat. To dowód, że Polska jest państwem prawa, które chroni dorobek intelektualny swoich obywateli i firm - powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu Grupy Integer.pl, do której należy InPost.

Jestem jednak daleki od tryumfalizmu. Uważam, że polskie firmy powinny kooperować przynajmniej na krajowym podwórku, tak jak się to dzieje w przypadku firm z innych państw, chociażby Niemiec, Francji i Włoch, gdyż presja konkurencyjna dużych międzynarodowych koncernów jest olbrzymia" - stwierdził Brzoska, dodając, że przy różnych okazjach podkreśla, iż konkurencja między podmiotami powinna toczyć się nie w sądzie, ale na rynku w postaci jakości usług oraz oferowanych za nie cen. - Jednak tam gdzie można, firmy powinny współpracować, wykorzystując możliwe efekty synergii - podkreślił Rafał Brzoska.

Pierwszy Paczkomat został uruchomiony w Polsce w 2009 r. Dzisiaj, w każdym miesiącu, przez sieć Paczkomatów InPost przekazywane są miliony przesyłek, a usługa ta na rynku rośnie o ponad 70% r/r. Polska sieć Paczkomatów obejmuje 1800 maszyn (do końca roku wzrośnie do 2600 urządzeń) w 260 miastach i stanowi największą tego typu strukturę biznesową na świecie.

Obecnie Paczkomaty InPost funkcjonują na 21 międzynarodowych rynkach, na czterech kontynentach - od Australii, przez Rosję, Malezję, Francję, Włochy, Hiszpanię, Wielką Brytanię i Islandię, po Kolumbię, Chile, Kostarykę, Salwador. Międzynarodowa sieć, którą stworzył InPost już w niedalekiej przyszłości ma umożliwić dostawy transgraniczne, otwierając przed polskimi e-sklepami nowe międzynarodowe rynki i jednocześnie ułatwiając polskim klientom zamawianie w sklepach zagranicznych.

MD

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (49)

dodaj komentarz
~Etyp
28.06 nadałem przesyłkę na Poczcie Polskiej 00859007734108825537 oraz 00859007734108825544. Jest 03.07 i list wg. statusu dalej leży na poczcie! Zdążyłem 30.06 być w Warszawie(pociągiem) i gdybym wiedział to sam bym dostarczył jeden z listów.01-02. byłem we Francji wróciłem,sprawdzam w nocy status przesyłki "Nadanie 28.06 nadałem przesyłkę na Poczcie Polskiej 00859007734108825537 oraz 00859007734108825544. Jest 03.07 i list wg. statusu dalej leży na poczcie! Zdążyłem 30.06 być w Warszawie(pociągiem) i gdybym wiedział to sam bym dostarczył jeden z listów.01-02. byłem we Francji wróciłem,sprawdzam w nocy status przesyłki "Nadanie przesyłki".
Jutro będę wyjaśniał.
~Etyp
dodam, że poczta nadania znajduje się przy samym dworcu głównym w Gliwicach.
~Etyp odpowiada ~Etyp
Jest odopowiedz. Informacje nie były aktualizowane. :D:D:D
~przytomny
Słowo Paczkomat jest tak samo unikalne i oryginalne jak Bankomat, Automat, Samochód czy Samolot.
Widac ktoś nieźle dostał w łapę i wmawia, że czarne jest białe.
~tagag
I tak najlepszy jest Allegro Polecony Inpost! Dwa tygodnie i towar na miejscu!
~PIS_idioci
Co za bzdura paczkomat nazwą opatentowaną. Tylko w kraju kretynów, rządzonym przez prezesa Kaczyńskiego jest to możliwe.
~Leron
Paczkomat, Pocztomat, Teleporter... wszystko jeden wielki **** i tak będzie liczylą się cena i bliskość lokalizacji.
~dudu
Niech szlag trafi PP i Cz..........Emeryt
~kolo
Można zastrzec nawet słowo "kot" - ale dla jednej określonej branży i tylko logo.
~arczi
Jak dla mnie, to najlepszą nazwę wymyślił internauta ~wąsacz.
Powinni nazwać to:

POCZTOMAT

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki