REKLAMA
APOGEUM IV FALI

Player w telewizji hybrydowej - TVN prowadzi testy

2021-10-26 15:13
publikacja
2021-10-26 15:13
Player w telewizji hybrydowej - TVN prowadzi testy
Player w telewizji hybrydowej - TVN prowadzi testy
fot. OleksSH / / Shutterstock

TVN zapowiedział przeprowadzenie testów telegazety nowej generacji, jak podaje portal wirtualnemedia.pl. Chodzi o przeniesienie aplikacji Player do technologii telewizji hybrydowej – standardu HbbTV.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, TVN prowadzi rozmowy z Samsungiem, który miałby stać się partnerem technologicznym nowej aplikacji. Ta wykorzystywałaby technologię HbbTV i miałaby być telegazetą nowej generacji. Dzięki temu nadawca udostępniłby funkcje aplikacji Player swoim kanałom telewizyjnym.

Technologia HbbTV to telewizja hybrydowa, która dzięki podłączeniu Smart TV do internetu umożliwia wyświetlanie dowolnych treści na ekranie, np. reklam lub interaktywnych ankiet podczas trwania programów. Może pozwolić również na zmienienie wyświetlanych treści. Działa to podobnie do aplikacji instalowanych na inteligentnych telewizorach. TVN liczy na zwiększenie swoich zysków dzięki przychodom z reklam. Te mają się wzrosnąć, ponieważ unowocześnienie technologii umożliwi wprowadzenie dedykowanych reklam adresowanych do indywidualnych odbiorców.

Wdrożenie naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce umożliwiło stacją na skorzystanie z technologii HbbTV. TVN skorzystał już z niej w kilku formach, m.in.: na kanałach TVN i Metro. HbbTV umożliwiło np. na żywo organizację sond i quizów dla widzów.

W przyszłym roku zmieni się standard telewizji naziemnej

W przypadku zakupu nowego telewizora, warto upewnić się, czy spełnia on standardy DVB-T2. Taki właśnie będzie nowy standard telewizji naziemnej, obowiązujący od 1 lipca 2022 r. Przed nadchodzącymi zmiana przestrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

– Konsumenci powinni przygotować się na nadchodzące zmiany. Warto już teraz sprawdzić model telewizora pod kątem spełniania standardów systemu DVB-T2. Nie zapominajmy o seniorach, którzy mogą w tym zakresie potrzebować wsparcia najbliższych – wskazał prezes UOKiK Tomasz Chróstny, cytowany w informacji urzędu, który w trosce o dostęp konsumentów do rzetelnych informacji postanowił włączyć się w akcję Instytutu Łączności, promującą nową naziemną telewizję cyfrową (#GotowiNaDVBT2).

AB

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
podatnik-
Przypominam,że TVN założyło dwóch kapusi SB , jeden w stopniu TW a drugi KO!
gruking
To Jarek ich jeszcze nie wywalił z Polski ?
iluminata
Super teraz elita intelektualna oglądająca godzinami seriale paradokumentalne będzie miała do nich łatwiejszy dostęp.
Dzięki temu obejrzą powtórkę by zrozumieć wątek w przerwach między przemówieniami świętego Donalda z Berlina na TVN.
zenonn
Jak to dobrze, ze zmienia się standard. Telewizor na złom. Jest okazja.
Koniec z oglądaniem reklam przeplatanych propagandą
TV to zmarnowany czas
darius19
postep ma tez swoje niedogodnosci

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki