REKLAMA

Pierwsza dostawa szczepionki Johnson & Johnson do Polski w środę

2021-04-13 09:16
publikacja
2021-04-13 09:16
fot. SHANNON STAPLETON / Reuters

Pierwsza dostawa jednodawkowej szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson trafi do Polski w środę. Będzie to 120 tys. dawek. Preparat ma być stosowany m.in. u osób, które samodzielnie nie mogą dotrzeć do punktów szczepień – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o dostawy szczepionek do Polski podał, że w tym tygodniu ma to być łącznie 1,3 mln dawek. "To dość sporo" – ocenił.

Polscy pacjenci otrzymują obecnie dwudawkowe preparaty przeciw COVID-19, produkowane przez firmy Pfizer, Moderna i AstraZeneca.

"W poniedziałek dotarły szczepionki firm Pfizer i AstraZeneca. W środę dotrze po raz pierwszy szczepionka firmy Johnson & Johnson, to jest 120 tys. To jest szczepionka wektorowa, szczepionka jednodawkowa, szczepionka, którą chcemy wykorzystać do szczepienia głównie osób, które nie mogą się zgłaszać do punktów szczepień, czyli m.in. przewlekle chore, leżące w domu" – powiedział.

Pytany, ile jest takich osób, Kraska odparł, że trudno to określić. "Myślę, że to doskonale wiedzą lekarze rodzinni i pielęgniarki, które zajmują się takimi osobami. Sami zainteresowani, rejestrując się na szczepienie, też podają, że są osobami, które nie mogą dotrzeć" – wyjaśnił.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
andiauae
Szczepionka J&J ma w swoim skladzie szczatki abortowanych dzieci (fragmenty DNA ludzkiego). Zanotowano juz wypadki smierci i silnych skutkow ubocznych po zaszczepieniu J&J. Niektore stany USA zbronily produkcji tej szczepionki, jako niebezpieczna. U nas szczepia czym popadnie, nie zwracajac uwagi na to, ze preparaty te Szczepionka J&J ma w swoim skladzie szczatki abortowanych dzieci (fragmenty DNA ludzkiego). Zanotowano juz wypadki smierci i silnych skutkow ubocznych po zaszczepieniu J&J. Niektore stany USA zbronily produkcji tej szczepionki, jako niebezpieczna. U nas szczepia czym popadnie, nie zwracajac uwagi na to, ze preparaty te sa w fazie badan klinicznych. Jest niepojete, ze szczepia niezbadanymi preparatami, czyniac nas krolikami doswiadczalnymi i nie ponosza przy tym zadnej odpowiedzialnosci. Rzad pisowski udowodnil tym samym, ze nie jest samodzielny i wykonuje depopulacyjne rozkazy globalnej mafii.
karbinadel
Chodzi o tę szczepionkę, której stosowanie w USA chcą zawiesić?
zenonn
Obecnie nie ma żadnego związku między stwierdzonymi zakrzepami krwi a podaniem szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson - oświadczyła zaledwie kilka dni temu Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA). Dziś agencja wraz z CDC wezwały do ​​natychmiastowego przerwania stosowania preparatu. Powodem jest Obecnie nie ma żadnego związku między stwierdzonymi zakrzepami krwi a podaniem szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson - oświadczyła zaledwie kilka dni temu Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA). Dziś agencja wraz z CDC wezwały do ​​natychmiastowego przerwania stosowania preparatu. Powodem jest sześć przypadków zakrzepów u kobiet.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki