"Pieniądze na obniżenie podatków się znajdą"

Wiceszef PiS Mariusz Kamiński przekonuje, że podwyżka kwoty wolnej od podatku jest realnym rozwiązaniem. Ustalenie tej kwoty na poziomie 8 tysięcy złotych, to jeden z projektów, jakie prezydent Andrzej Duda chce wnieść do Sejmu.

Mariusz Kamiński tłumaczył w radiowej Jedynce, że wbrew tezom polityków PO, pieniądze na obniżenie podatków się znajdą. Przypomniał o propozycjach PO, takich jak dofinansowanie pensji młodych pracowników, na które fundusze w budżecie mają się znaleźć. "To są jakieś puste hasła, za którymi nie idą nawet żadne realne wyliczenia, ale już minister finansów stwierdził, że środki w budżecie na to znajdzie" - stwierdził Mariusz Kamiński. Według niego obniżka podatków oznaczałaby prawdziwą pomoc dla najbiedniejszych.

Polityk PiS ocenił, że nawet w przypadku, gdyby w Sejmie dominowała większość przeciwna pomysłom Andrzeja Dudy, to jego projekty mają szansę na wejście w życie dzięki naciskowi społecznemu.

Wczoraj w swoim pierwszym orędziu Andrzej Duda zapowiedział, że realizację swoich obietnic wyborczych zacznie od dwóch projektów ustaw - o podwyżce kwoty wolnej i o obniżeniu wieku emerytalnego.

IAR/Jedynka/łp/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~bookbis

zarabiam 1500 na zus musze odddac 1100 co mam zrobic z reszta ? spac pod mostem aby jesc lub nie jesc by oplacoc czynsc lub....lub...mam w nosie ich kwoty wolne skoro one i tak nic mi nie dadza i zyc tez nie

! Odpowiedz
0 0 ~v1

jeśli dotrzyma słowa może to zapoczątkować nowy rozdział w polityce gdzie ci u góry będą się liczyć z szaraczkami

! Odpowiedz
0 8 ~Obserwator

Najgorsze jest to że ci wszyscy posłowie z swoimi pensjami po 15 tyś. plus dodatki tracą kontakt z prawdziwą rzeczywistością zwykłego Polaka. Zresztą z pismakami jest podobnie. W Polsce polityk nie pracuje na dobro Polaka tylko dla grona poszczególnych podmiotów. Zwykły polski obywatel jest na samym dole piramidy żywieniowej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~jj

Prezydent a pincet zł na każde dziecko ??

! Odpowiedz
0 2 ~c2h5oh

no tak nie do końca na każde, te z bogatszych domów nie dostaną bo starzy głosowali na PO :)

! Odpowiedz
2 2 ~polak2

wystarczy nie kupować broni np.f16,helikoptery bo to złom za parę lat ?co zabija ludzi i rdzewieje.tylko atom może obronić............... ta broń i tak pracuje w Iraku Awganistanie na Wzgórzach Golan nie polsce.wychodząc z Iraku tam została ?nie opłaciło się przywoźić .

! Odpowiedz
4 4 ~orson

W Polsce żaden pismak nie zapyta prezydenta o to - gdzie zmniejszy wydatki, jeżeli chce zmniejszenia wpływów.

! Odpowiedz
2 5 ~zbyszek1

Pismaki w swojej masie funta kłaków nie warci ale o to akurat pytają. I mimo, że odpowiedzi brak to naród nasz to kupuje. To lud nasz plebejski musi rozumieć co jest możliwe a co nie aby nie dawać się ogłupiać. Zresztą wtedy i pismaki będą mieli trudniejszą robotę bo dzisiaj to się to wszystko ogranicza do bicia piany.

! Odpowiedz
3 15 ~zdziwiony

ciekawi mnie skąd się bierze tylu przeciwników obniżenia podatków , czyżby było aż tylu pasibrzuchów żerujących na podatkach płaconych przez uczciwie pracującą część Polaków ?

! Odpowiedz
6 5 ~zbyszek1

Już Ci odpowiadam. Nie ma przeciwników obniżania podatków. Wszyscy by chcieli płacić małe podatki tylko, są tacy cwancykatorzy którzy opierając się na raliach wiedzą, że w Polsce nie ma przestrzeni na obniżanie podatków. Zresztą podatki nie są problemem. Zacofanie technologiczne, mały udział digitalizacji, robotyzacji w procesach produkcyjnych, brak innowacyjności a więc zarabianie "ręcami" a nie głowami, brak to są prawdziwe problemy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.