Photon Energy rozpoczął budowę swojej siódmej elektrowni fotowoltaicznej w Rumunii o mocy 7,1 MWp. Nowa elektrownia ma rozpocząć działalność w czwartym kwartale 2022 roku - podał Photon Energy w komunikacie.


Po zakończeniu budowy nowej instalacji, liczba własnych elektrowni fotowoltaicznych Photon Energy zwiększy się do 95, a ich moc zainstalowana do 120 MWp. Jednocześnie energia wytwarzana przez instalacje o mocy 104 MWp sprzedawana będzie przy ryzyku rynkowym, bez korzystania z systemów wsparcia.
Spółka obecnie realizuje projekty fotowoltaiczne w Rumunii o łącznej mocy 242,8 MWp, z czego 28,3 MWp jest w budowie.
Uwzględniając projekty rumuńskie, Photon Energy posiada łączną moc 892 MWp w fazie rozwoju na kluczowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Australii.(PAP Biznes)
epo/






























































