PKP SA mają umowę na 700 mln zł kredytu

Polskie Koleje Państwowe SA zawarły umowę kredytową na 700 mln zł, z czego 250 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje, a około 450 mln zł na spłatę wcześniej pozyskanego finansowania - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

(fot. PIOTR MATUSEWICZ / )

"PKP SA ma zagwarantowane kolejne środki na realizację Programu Inwestycji Dworcowych. Pieniądze zapewni umowa kredytowa, którą spółka podpisała z trzema bankami: Pekao S.A., PKO Bankiem Polskim i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wysokość całego kredytu to 700 mln zł. Każdy z banków finansuje kredyt w jednakowej części" - napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że 250 mln zł z przyznanej kwoty spółka będzie mogła przeznaczyć na budowę i modernizację dworców w ramach programu inwestycyjnego, którego wartość szacowana jest na ok. 1,5 mld zł. "Środki kredytowe będą stanowić kolejne źródło finansowania inwestycji, zaraz po funduszach unijnych i wsparciu z budżetu państwa" - informuje kolejowa spółka.

W komunikacie podano, że pozostała kwota, czyli około 450 mln zł, zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej pozyskanego finansowania, które stanowi zadłużenie z poprzednich lat.

"Dzięki zdecydowanie niższemu kosztowi finansowania, nowy kredyt jest o wiele bardziej korzystny niż dotychczasowe" - poinformowały PKP SA.

Kredyt ma zostać spłacony do końca 2022 roku. (PAP)

autorzy: Łukasz Pawłowski, Mariusz Polit

edytor: Sonia Sobczyk

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,9% II 2019

Znajdź profil