REKLAMA

PKN Orlen chce mieć w ciągu roku około 2000 automatów paczkowych

2021-09-27 12:26, akt.2021-09-27 14:54
publikacja
2021-09-27 12:26
aktualizacja
2021-09-27 14:54
PKN Orlen chce mieć w ciągu roku około 2000 automatów paczkowych
PKN Orlen chce mieć w ciągu roku około 2000 automatów paczkowych
/ Orlen

PKN Orlen chce mieć do końca 2021 roku 500 automatów paczkowych, a w ciągu roku ich liczba wzrośnie do około 2000 - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Obecnie PKN Orlen ma około 200 automatów paczkowych. "Chcemy mocno rozwijać się w segmencie e-commerce. Współpracujemy ze wszystkimi największymi sklepami internetowymi. Do końca 2021 roku chcemy mieć 500 automatów paczkowych, a w ciągu roku ich liczba ma wzrosnąć do około 2000" - powiedział Obajtek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Automaty będą montowane na stacjach paliw, przy punktach Ruchu i w punktach partnerskich.

PKN Orlen ma obecnie ponad 6000 punktów nadawania i odbioru paczek. Z tej liczby 1100 punktów jest na stacjach paliw Orlenu, 1000 w punktach Ruchu, a 4000 to punkty w zaprzyjaźnionych sklepach.

Obecnie większość paczek nadawanych za pośrednictwem usługi Orlen Paczka jest odbieranych w ciągu dwóch dni od dnia nadania. Celem Orlenu jest skrócenie tego okresu co najmniej do jednego dnia od dnia nadania.

Operatorem usługi Orlen Paczka jest Ruch, wchodzący w skład grupy kapitałowej Orlenu.

PKN Orlen uruchomił 200 automatów paczkowych

PKN Orlen uruchomił 200 automatów paczkowych, które dostępne są całą dobę. Jak podał koncern, jego sieć nadawania i odbiorów przesyłek pod marką "Orlen Paczka" obejmuje już ponad 6 tys. punktów zlokalizowanych w całej Polsce, w tym własne automaty paczkowe.

Informując o uruchomieniu automatów paczkowych, PKN Orlen podkreślił, iż "zgodnie ze strategią, koncern do 2030 r. zainwestuje w rozwój działalności detalicznej ok. 11 mld zł, co przełoży się na wzrost EBITDA tego segmentu do ok. 5 mld zł rocznie".

"PKN Orlen uruchomił 200 automatów paczkowych, dostępnych przez całą dobę, w których klienci będą mieć aż trzy dni robocze na odebranie przesyłek" - ogłosił w poniedziałek koncern. Podkreślił przy tym, że inwestuje w rozwój sieci punktów nadań i odbiorów przesyłek pod marką "Orlen Paczka", która - jak podał - "obejmuje już ponad 6 tys. punktów zlokalizowanych w całej Polsce, w tym własne automaty paczkowe".

"Dostrzegamy ogromną szansę wynikającą z rozwoju e-commerce i zmiany nawyków w dokonywaniu zakupów, dlatego inwestujemy w rozwój usług nadania i odbioru paczek pod marką +Orlen Paczka+. To ważny projekt biznesowy, który wpisuje się w ujęty w strategii Orlen2030 rozwój segmentu detalicznego" - oświadczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

Szef PKN Orlen zapowiedział, że liczba punktów nadań i odbiorów przesyłek w tworzonej przez koncern sieci, w tym także automatów paczkowych, będzie systematycznie będzie rosła. "W ten sposób będziemy pozyskiwać nowych klientów, co przyniesie nam realne korzyści biznesowe. Wzmocni także naszą pozycję na rynku e-commerce, jednym z kluczowych dla polskiej gospodarki, którego wartość przekracza w Polsce już 100 mld zł" – podkreślił Obajtek.

PKN Orlen przekazał, iż automaty paczkowe posiada już w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej - znajdują się one w miejscach o dużym natężeniu ruchu, dostępnych przez całą dobę.

"Klienci będą mieć trzy dni robocze na odebranie swoich paczek, to więcej niż oferują inni operatorzy" - dodał koncern. Wyjaśnił przy tym, że partnerem logistycznym usługi jest RUCH, który PKN Orlen przejął pod koniec ubiegłego roku. Spółka, jak podano w informacji, zrealizowała w tym czasie wiele inwestycji w infrastrukturę, dzięki czemu już w 90 proc. punktów czas dostawy przesyłek "Orlen Paczka" skrócił się do 1-2 dni od nadania ich przez e-sklep. Partnerem PKN Orlen przy rozwoju sieci automatów paczkowych jest Kern, rodzinna firma ze Szwajcarii.

Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej, zwróciła uwagę, że badania i analizy dowodzą, iż odbiór przesyłek w punktach staje się najczęściej wybieraną formą dostawy w Polsce i jest postrzegany jako najbardziej ekologiczny, ponieważ ogranicza transport kurierski, a przez to emisję CO2. "Dlatego stworzyliśmy +Orlen Paczkę+, nowoczesną sieć punktów dostępnych w najlepszych lokalizacjach" - stwierdziła Klarecka.

Jak podkreśliła, korzystanie z sieci "Orlen Paczka" ułatwia aplikacja mobilna, która pozwala m.in. bezdotykowo otwierać skrytki w automatach paczkowych, a także otrzymywać kupony i rabaty za odbieranie przesyłek - według koncernu aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem IOS i Android, umożliwiając m.in. śledzenie statusu zamówionej przesyłki i znalezienie punktu jej odbioru na mapie wyposażonej w nawigację.

"Już teraz dzięki usłudze +Orlen Paczka+ sprzedawcy docierają ze swoją ofertą do prawie 10 mln użytkowników, którzy mają punkt odbioru w odległości do 10 minut pieszo. Naszą przewagą są również udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, w tym łatwy podjazd do automatu, wygodne umiejscowienie panelu do obsługi oraz możliwość odbioru paczek w zasięgu ręki" - dodała Klarecka.

PKN Orlen podał, iż sieć "Orlen Paczka" obejmuje około 1100 stacji paliwowych tej spółki, ponad 1000 kiosków RUCH-u, prawie 4000 punktów partnerskich i 200 automatów paczkowych. Koncern oznajmił, że "do końca tego roku udostępnionych będzie już 500 automatów, które znajdą się w każdym województwie". "W kolejnych latach PKN Orlen planuje dalszą, intensywną rozbudowę usługi +Orlen Paczka+. Do końca 2022 r. klienci będą mogli korzystać z 2000 automatów paczkowych na terenie całego kraju" - zapowiedziano w informacji. (PAP)

mb/ mmu/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (12)

dodaj komentarz
langdon25
Omajtek - jak zainstalujesz przy każdym kościele paczkomat to będziesz ich miał 124951 sztuk !!!

I rzesze wiernych odbiorców , zwłaszcza w niedziele !

Oprócz kukiza, on w niedziele trzeźwieje po sobotnich baletach .
jan888
Orlen będzie nie tylko potentatem medialnym, ale też i firmą kurierską... tak wymyślił mianowany przez prezesa Obajtek - Dyzma, który z wójta Pcimia został prezesem jednej z najważniejszych firm w Polsce. Tak jak NBP zajmuje się wszystkim (m.in. inwestowaniem w akcje, czy zastępowaniem ministerstwa gospodarki), tylko Orlen będzie nie tylko potentatem medialnym, ale też i firmą kurierską... tak wymyślił mianowany przez prezesa Obajtek - Dyzma, który z wójta Pcimia został prezesem jednej z najważniejszych firm w Polsce. Tak jak NBP zajmuje się wszystkim (m.in. inwestowaniem w akcje, czy zastępowaniem ministerstwa gospodarki), tylko nie pilnowaniem stóp procentowych. W państwie PIS wszystko stoi na głowie.
milky_on
Brakuje tylko hodowli Jedwabników ....
alberto2020
Jest spora różnica w komunikacie "chcemy mieć" a "będziemy mieć". Wiadomo, że można chcieć dużo ale skoro nic nie zadeklarowali to mogą powiedzieć, że tak chcieli no ale nie wyszło albo plany się zmieniły
zbyszek_
PKN powinien zaczac produkcje szczepionek i szczepomatow na dworcach pkp i rogatkach miast i wsi!
grzegorzkubik
Patrzę na Orlen i wiem ,ze jakbyśmy mieli więcej państwowych przedsiębiorstw, które były upadnięte prze polityków, Polska dziś byłaby na poziomie Niemiec. Nie martwcie się jednak. Dogonimy Niemcy i to szybciej niż się może wydawać. Możemy ich dogonić nawet w dekadę jak się postaramy.
marxs
w Niemczech już sto lat temu produkowano okręty podwodne,samoloty odrzutowe,noktowizory ,nawozy ,środki ochrony roslin mieli i traktory i kombajny w tym czasie w Wolnej Wolsce chłopstwo ubrane w słomiane kapelusze i koszule z płótna na worki ścinało sierpem nedzne kloski zbóż bo kosą nie wypadało bo Pan Proboszcz zabraniał
ps.
w Niemczech już sto lat temu produkowano okręty podwodne,samoloty odrzutowe,noktowizory ,nawozy ,środki ochrony roslin mieli i traktory i kombajny w tym czasie w Wolnej Wolsce chłopstwo ubrane w słomiane kapelusze i koszule z płótna na worki ścinało sierpem nedzne kloski zbóż bo kosą nie wypadało bo Pan Proboszcz zabraniał
ps.Niemcy lata 30-ste 5000 km świetnych autostrad
Wolska lata 30-ste 30 km autostrad
adashi
Czy w tym chorym kraju działa urząd antymonopolowy?
mrbeast
To już nie chce zamykać PGNiG i Lotosu nasz genijusz z Pcimia?

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki