REKLAMA

Obajtek: Musimy wykonywać prawo udziału w Polska Press

2021-04-16 18:03
publikacja
2021-04-16 18:03
Obajtek: Musimy wykonywać prawo udziału w Polska Press
Obajtek: Musimy wykonywać prawo udziału w Polska Press
fot. Tomasz Golab / / FORUM

Musimy wykonywać prawo udziału w Polska Press, bo gdybyśmy nie wykonywali, działalibyśmy na szkodę całego Orlenu - powiedział w piątek w Radiu Maryja prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak dodał, w Polsce, zamiast cieszyć się z przejęcia niemieckiej firmy, prowadzi się dezinformację.

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk na antenie radia pogratulował prezesowi PKN Orlen "za to co robi dla Polski".

Obajtek został zapytany o decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie, który wstrzymał na wniosek RPO wykonanie decyzji Prezesa UOKiK wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press.

"Jak można coś wstrzymać, co z mocy prawa już dawno zostało wykonane. Myśmy Polska Press przejęli zgodnie z ładem korporacyjnym, przejęliśmy zgodnie z ostateczną decyzją prezesa UOKiK i wpinamy ją w całe zarządzanie segmentowe. Trudno wstrzymać to co już zostało zrealizowane, my mamy już nabyte te udziały. Musimy wykonywać prawo udziału, bo gdybyśmy nie wykonywali, działalibyśmy na szkodę całego Orlenu" - podkreślił Obajtek.

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że w przypadku nabycia Polska Press przez PKN Orlen nie doszło do koncentracji, to była tylko zmiana właściciela, ponieważ koncern nie posiadał mediów. Dodał, że właściciel niemiecki miał prawo sprzedać, zgodnie z ostateczną decyzja UOKiK. Jak dodał, Orlen będzie wykonywać prawo wynikające z udziału i będzie spółką zarządzać korporacyjnie.

"W Polsce zamiast się cieszyć, że Polska firma wykupuje od niemieckiego właściciela (Polska Press), to cały czas prowadzi się dezinformację, próbuje podważać się prawidłowy proces. To jest tak naprawdę działanie na szkodę państwa polskiego" - dodał.

Do rozmowy prowadzonej przez jednego z redemptorystów z prezesem Orlenu włączył się dyrektor toruńskiej stacji. "Chciałem panu powiedzieć tylko: w górę serca, piorun nie uderza w to co małe. Piorunochrony to nasza motywacja. Ja zawsze mówię, jak takie rzeczy są: Panie Jezu zajmij się nim. Gratulujemy panu za to, co pan robi dla Polski. Jest pan naprawdę genialny" - powiedział zakonnik.

8 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie, XVII Wydział - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał na wniosek RPO wykonanie decyzji Prezesa UOKiK wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press. Jak podkreślił sąd, postanowienie jest niezaskarżalne.

14 kwietnia RPO wystąpił do sądu rejestrowego o uwzględnienie postanowienia sądu ochrony konkurencji w aktach rejestrowych spółek. Jak przypomniał w tym piśmie Rzecznik, sąd uznał, że do czasu rozstrzygnięcia złożonego odwołania strony transakcji muszą wstrzymać się z wykonywaniem decyzji Prezesa UOKIK oraz powstrzymać się od wykonywania jakichkolwiek praw udziałowych z nabytych udziałów w kapitale zakładowym.

Również 14 kwietnia Polska Press podała, że decyzją NWZA tej spółki jej prezesem został Marcin Dec, dotychczasowy członek rady nadzorczej. Wcześniej Dec pełnił funkcję prezesa zarządu Sigma Bis, agencji mediowej PKN Orlen i PZU.(PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (18)

dodaj komentarz
max5000
Pan Obajtek ma rację. Politycy, którzy żyją z naszych podatków zamiast cieszyć się, że media wracają w polskie ręce to robią wszystko by podważyć decyzje dotyczącą zakupu. To sprawka opcji niemieckiej czyli PO. W ich interesie jest by nie było polskiego kapitału, by Polacy pracowali w niemieckich fabrykach za 2 Pan Obajtek ma rację. Politycy, którzy żyją z naszych podatków zamiast cieszyć się, że media wracają w polskie ręce to robią wszystko by podważyć decyzje dotyczącą zakupu. To sprawka opcji niemieckiej czyli PO. W ich interesie jest by nie było polskiego kapitału, by Polacy pracowali w niemieckich fabrykach za 2 tys zł, zakupy robili w niemieckich dyskontach a wiedzę o świecie czerpali z niemieckich portali jak Onet czy Fakt.
jpelerj
Tak się bawią chłopcy z PIS za nasze podatki. Cieszycie się?
filipolek
jak bawią się za nasze? PiS zostalo wybrane do rozporzadzania pieniedzmi panstwowymi, to samo robilo wczesniej PO
lelo1949
Możesz wykonywać spontanicznie ,tak wolno wszystko
filipolek
dobrze sie stalo ze Orlen PP przejal, skoro Orlen zostal postawiony na nogi to i dla PP Obajtek dobrze zdziała i beda wieksze zyski
jpelerj
Nawet tak nie żartuj. Orlen za Obajtka szoruje po dnie, zadłużenie poszybowało a wartość akcji - sam widzisz.
vonmisses
A czy ojciec dyrektor braterskie napomnienie, jak Jezus każe, w cztery oczy wystosował? Że Obajtek żonę i dziecię swe porzucił i żyje z konkubiną w grzechu?
marxs
"jest Pan genialny" tak wczoraj oszust i złodziej z Torunia kadził i chwalił oszusta i złodzieja z Pcimia Dolnego
langdon25
Ojciec Rydzonek czeka na kolejne miliony od Dona Orleone.

Gajowy Omajtek czeka na kolejne pałacyki do zasiedlenia .

abcx
Skoro Polska Press było niemieckie to teraz dla równowagi Deutsche Presse powinno być polskie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki