Nowe osiedla: grodzić czy nie? [Sonda]

Co jakiś czas pytamy Czytelników o opinie na tematy, które w swoich publikacjach podejmuje Redakcja Bankier.pl. Tym razem bierzemy na warsztat wątek miejski. Gdybyś w niedalekiej przyszłości miał(a) kupić mieszkanie - wybrał(a)byś osiedle grodzone czy nie? Czekamy na Wasze opinie!

Jeśli nie widzisz sondy poniżej, znajdziesz ją tutaj »

MW

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 warszawskiburak

Grodzenie osiedli to na razie przykra konieczność o ile działa. Chodzi oczywiście o żulerie, tą starą i tą młodzieżową, bo jednak trochę się różnią. Co do parkowania to już nie jest tak oczywiste, bo to zależy od tego czy miejsca są numerowane oraz od tego czy tzw. nieprawidłowe parkowanie jest w jakikolwiek sposób penalizowane, bo jak nie to nawet ogrodzony teren szybko zaczyna przypominać turecki komis pod Berlinem. No i ostania rzecz. Nigdzie w Europie poza naprawdę miejscami klasy premium, grodzone osiedla się nie utrzymały. Zawsze zamieniają się w slumsy. Kto bywał w Brukseli, Berlinie ten zna te widoki. Zostały stare stróżówki, wybrakowane ogrodzenia a na osiedlu i tak koniec końców skończyło się na żulerce. Tak że wszystko zależy. Stare kamienice w śródmieściach dużych miast, które mogłyby być miejscami dla tzw. średniej klasy są właściwie niedostępne. W większości są zmonopolizowane przez spółdzielnie i niszczeją- trójkąt bermudzki we Wrocławiu ktoś zna np? Grodzone są osiedla są brzydkie, plebejskie i w książkach od architektury są przykładem jak tego nie robić. Niestety ofertę dyktują deweloperzy i na razie nic lepszego nie będzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 28 anannke

A dlaczego miałbym chcieć przechodzić przez czyjeś osiedle w pierwszej kolejności? Zgadzam się, że grodzenie osiedli NIE gwarantuje bezpieczeństwa, ale z pewnością je poprawia. Moim zdaniem powinno się zostawić deweloperom wybór, i niech to kupujący decydują czy wolą mieszkać na ogrodzonym czy otwartym osiedlu. A jeśli chodzi o ścieżki to już miasto powinno tak rozplanować działki, żeby dało się miedzy nimi przejść.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
37 83 _xyz

Jak najbardziej grodzić. Mniej żuli, złodziejaszków i parkowanych gdzie popadnie samochodów, większy porządek i poczucie wspólnej własności, brak psich kup, brak podrzucania śmieci przez sąsiadów, większe bezpieczeństwo dzieci bawiących się na dziedzińcu itd.

! Odpowiedz
4 2 qqryk

To, o czym piszesz nie ma nic wspólnego z grodzeniem, tylko z brakiem jakiejkolwiek kultury wśród mieszkańców Polski oraz z brakiem policji.
Nie grodzić, ale (1) uczyć od małego, że tak się nie robi ORAZ (2) drakońsko karać za takie zachowania. Ale policja zajmuje się staniem w krzakach gdy jest ograniczenie pomiędzy laskiem a polem albo pilnowaniem kaczych miesiączek i samowolek budowlanych - zwyczajnych bandytów się boi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
90 58 silvio_gesell

Ziemia ogrodzona powinna być wyżej opodatkowana, bo ogrodzenie obniża wartość okolicznych nieruchomości.

! Odpowiedz
17 37 jasiek2017

Glowe sobie opodatkuj.

! Odpowiedz
26 65 antek10

Nie ma co grodzic bo chamstwo i tak jest nawet w tym zagrodzonym.

! Odpowiedz
5 40 matpoz1

Myślę że kwestia tego czy osiedle jest ogrodzone ma marginalny wpływ na decyzje o wyborze mieszkania. Przede wszystkim liczy się lokalizacja,metraż, stan budynku, rozkład mieszkania, piętro.

! Odpowiedz
7 11 jasiek2017

Widac nigdy nie mieszkales na ogrodzonym osiedlu w centrum miasta.

! Odpowiedz
16 91 no_comment

Grodzenie osiedli to nie jest jakiś szpan tylko smutna konieczność szczególnie bliżej centrum. Jak nie postawisz szlabanu to ci całe osiedle zastawią auta obcych osób (np. pracujących w pobliżu a mieszkających poza miastem).

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT